Świnka Peppa jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci bajek. Oglądają ją nie tylko dziewczynki ale także i chłopcy. Uczy, bawi i jest świetną rozrywką dla naszych maluchów. Myślę, że każdy rodzic na pewnym etapie życia swojego brzdąca puszczał mu przygody świnki Peppy.

Zabawki świnka Peppa

Zabawki świnka PeppaSkąd taki fenomen tej bajki? Ciężko powiedzieć. Peppa jest świnką, która mieszka z bratem i rodzicami w dużym domu. Chodzi do szkoły i każdego dnia przeżywa przygody ze swoimi rówieśnikami. Również w domu, wspaniale się dogaduje z mamą i tatą. Jest sympatyczna, zabawna i mądra. W każdym odcinku możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego nie tylko o jej świecie, ale także o naszym. Wraz z rozwojem bajek różnego rodzaju, producenci prześcigają się w pomysłach na zabawki. Często są tą pluszaki, wyglądające jak nasze ulubione postacie z bajek, lalki czy różnej maści akcesoria. Zabawki nie muszą nawet wiązać się z tematyką bajki, wystarczy, że producent naklei etykietkę z nazwą bajki i od razu zyskuje. Dzieci tak naprawdę kupują oczami. Musi być ciekawe, ruszać się lub przypominać im coś co lubią. Zwykły chwyt marketingowy. Weźmy na przykład chusteczki świnki Peppy. Pudełko z naklejką świnki Peppy i chusteczkami w środku z jej rysunkiem kosztują prawie 3 razy więcej niż zwykłe opakowanie.

Akcesoria

Nic więc dziwnego, że producenci tak chętnie produkują akcesoria związane z nią. Wiele dzieci pragnie lalki lub miśka z jej ulubioną postacią z bajki. O ile kupno rzeczy codziennego użytku z motywem Peppy mija się z celem, o tym kupno porządnej zabawki może dziecku przynieść wiele korzyści. Na przykładzie lalki możemy uczyć naszego malucha, jak dbać o innych. Dzieci często czują potrzebę opiekowania się kimś. Mając lalkę lub miśka, nie tylko mają szansę nauczyć się odpowiedzialności i dbania o kogoś innego, ale także rozwinąć kreatywność i wyobraźnię. Często na filmach możemy spotkać sceny, w których dzieci serwują obiad lub herbatkę dla swoich przyjaciół-miśków. Jest to niezastąpiona nauka na przyszłość. Pamiętajmy, że kreujemy osobowość już od najmłodszych lat. Podsumowując, o ile gadżety lub akcesoria związane z bajkami są po prostu przyjemnością lub zachcianką, o tyle porządne zabawki świnka Peppa mogą mieć wartość także edukacyjną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here