Łysienie jest przypadłością, na którą cierpi więcej niż połowa mężczyzn, ale również wiele kobiet. Nadmierne wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn począwszy od silnego stresu, poprzez różne przewlekłe choroby, złe odżywianie, aż po długotrwałe przyjmowanie niektórych leków. Jednak najczęstszą przyczyną jest tzw. łysienie typu męskiego – androgenowe, które często rozpoczyna się już w wieku młodzieńczym.

Sposoby na łysienie

Problemem warto zająć się jak najwcześniej.

* Gdy tylko włosy zaczynają się przerzedzać, warto zastosować na nie odżywki z keratyną i proteinami oraz witaminami. Najlepiej, by były też wzbogacone w cynk i miedź albo komórki placenty.
* W wielu przypadkach stosuje się leczenie farmakologiczne, które bywa skuteczne, jednak może być przyczyną efektów niepożądanych.
* Niektóre osoby poddają się zabiegom laserowym. Kuracja ta jednak trwa rok, a potem co miesiąc trzeba ja powtarzać.
* Wzrost włosów pobudza także mezoterapia czyli nastrzykiwanie skóry specjalnymi substancjami odżywczymi.
* Najbardziej jednak skutecznym sposobem na łysienie, który daje trwałe efekty jest przeszczep zakoli.

Metody przeszczepu włosów

* Tradycyjna metoda przeszczepu polega na tym, że z potylicy wycina się długi pasek skóry, który potem przecina się pod mikroskopem na maleńkie kawałeczki, wszczepiane następnie w wykonane wcześniej otwory w łysej części głowy. Efekt tej metody nie zawsze jest odpowiedni, często daje odczucie sztuczności fryzury.

* Zastosowanie najnowszych technologii znacznie ułatwiło pracę transplantologów. Dzięki powstaniu w Katowicach pierwszej, nie tylko w Polsce, ale też w Europie, specjalistycznej kliniki dr Turowskiego i sprowadzeniu specjalnego robota, sprawny przeszczep zakoli nie stanowi już problemu. Zastosowanie tej najnowocześniejszej i małoinwazyjnej metody przyczynia się do ogromnej popularności nie tylko techniki, ale i samego lekarza.

Dr Turowski Katowice opinie

Dr Turowski opinie zawdzięcza efektom swojej pracy. Ten wybitny chirurg plastyczny poza pracą w Chicago, założył również klinikę w Katowicach i Warszawie. Dzięki niemu przeprowadzono już bardzo wiele zabiegów przeszczepu zakoli z zastosowaniem nowoczesnej robotyki także w naszym kraju. Pacjenci wysoko cenią sobie pracę doktora i zadowoleni są z jej efektów. Łatwo można zapoznać się z ich opiniami za pośrednictwem internetu (np. pod hasłem „dr Turowski Katowice opinie” czy „dr Turowski opinie„).

Zdaniem pacjentów, metoda dr Turowskiego ma liczne zalety, ale najważniejsze z nich to skuteczność zabiegu bez potrzeby jego powtarzania, bezbolesność i brak blizn na skórze. Wyjątkowe umiejętności, doświadczenie, wspaniałe opinie dr Turowskiego sprawiają, że wciąż rośnie liczba osób decydujących się na przeszczep zakoli w jego klinice.

[Głosów:6    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here