Liposukcja to zabieg, który może pomóc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę. Niemniej jednak klasyczna liposukcja niesie ze sobą większe ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych. Dlatego coraz chętniej sięga się po mniej inwazyjne metody, po których pozostają jedynie niewielkie, mało widoczne blizny. Lekarz przeprowadzający liposukcję laserową stara się, by niewielkie nacięcia, gdzie wprowadzana jest kaniula zakończona wiązką laserową, znajdowały się pomiędzy fałdami skórnymi.

Liposukcja Katowice – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg liposukcji laserowej może być przeprowadzony u większości pacjentów. Przeciwwskazaniem jest cukrzyca, choroby krążenia i serca, a także niewydolność nerek oraz choroby wątroby. W takich przypadkach muszą zostać wykonane dodatkowe badania i konsultacja z lekarzem specjalistą, który orzeknie czy pacjent może poddać się zabiegowi.

Odsysanie tłuszczu Katowice – jak wygląda zabieg?

Liposukcja laserowa Katowice może zostać wykonana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. O tym jakie znieczulenie zostanie zastosowane decyduje zawsze lekarz. Na początku lekarz robi niewielkie nacięcie, w które wprowadzana jest kaniula z wiązką laserową, o określonej średnicy, najczęściej 0,3 lub 0,6 mm. Laser działa bezpośrednio na komórki tłuszczowe, powodując rozpad błon komórek tłuszczowych i uwolnienie trójglicerydów i ich zamianę w płyn, który jest metabolizowany. Stąd konieczny jest dobry stan zdrowia, gdyż tłuszcz metabolizowany jest w wątrobie i wydalany przez organizm. Przy jego większej ilości lekarz może zastosować jego odsysanie przy pomocy specjalnego cewnika. Liposukcja laserowa Katowice jest w pełni bezpieczna i niweluje ryzyko powstawania zakrzepów. Oczywiście konieczne jest właściwe postępowanie po zabiegu.

Odsysanie tłuszczu Katowice – jak wygląda postępowanie po zabiegu?

Po zabiegu pacjent musi nosić specjalny kostium uciskowy, jeśli lipoliza laserowa obejmowała większe obszary ciała. Niezwykle ważne są również masaże limfatyczne, zapobiegające zatorom i zakrzepom. Liposukcja Katowice to zabieg, który pozwala już po kilku godzinach w miarę normalnie funkcjonować. Oczywiście przez kilka tygodni należy powstrzymać się od wzmożonego wysiłku fizycznego. Poza tym życie pacjenta w dobę lub dwie po nim wraca do normy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lipoline.pl/

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here