Urządzanie pokoju lub kącika dla nowego członka rodziny to jedna z najprzyjemniejszych kwestii, jaką muszą zająć się rodzice przez narodzinami malucha. Wybierając niezbędne meble i akcesoria, warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby były one nie tylko ładne, ale również bezpieczne. Na szczególną uwagę zasługują w tym miejscu materace dziecięce – to one stanowią podstawowe wyposażenie dziecięcego łóżeczka.

Od czego zacząć?

Najważniejsze to wybrać miejsce – łóżeczko powinno stać w pokoju dziecka lub specjalnie wydzielonym kąciku w sypialni rodziców. Ważne, aby było to miejsce przytulne i jasne. Na tym etapie, nie warto malować ścian na krzykliwe kolory i kupować zbyt wielu zabawek – maluch zacznie się nimi bawić dopiero za jakiś czas.

Łóżeczko – oaza spokojnego snu

O ile sam stelaż wybrać jest bardzo łatwo – na rynku dostępne są nawet modele z szufladami i specjalnymi pojemnikami na gadżety, to wybór materaca powinien zostać dokładnie przemyślany.

Jakie materace dla dzieci najlepsze?

Lokum maluszka musi być przede wszystkim wygodne dla rozwijającego się kręgosłupa, a co za tym idzie – zapobiegać powstawaniu wad postawy. Dobry materac, to materac łatwy do utrzymania w czystości – przy niemowlaku korzystającym z pampersów jest to cecha niezwykle istotna!

Gdzie kupić?

Oprócz oferty sklepów stacjonarnych, wygodne i bezpieczne materace można dostać również w sieci. Kupując online mamy możliwość nie tylko przymierzania materaca do stelaża łóżeczka, ale również opcję szybkiej, bezpłatnej dostawy (należy pamiętać, że standardowy wymiar łóżeczka wynosi 120×0 lub 140×70) i zwrotu. Materace dla dzieci można znaleźć chociażby w asortymencie sklepu Askot.

Ile kosztuje wygoda maluszka?

Ceny materacy wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Dodatki – po to, żeby było ładnie

Nie da się ukryć, że spełniają one głównie funkcję estetyczną. Wśród najpopularniejszych wymienia się: ochraniacze i falbanki na szczebelki, baldachimy oraz ozdobne poduszki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here