Obecnie kiedy coraz więcej par miewa problemy z płodnością zasadne jest powstawanie placówek, które przechowują i oferują komórki rozrodcze. Problem płodności może wynikać ze zmian w anatomii człowieka, odkładaniem prokreacji na później oraz coraz poważniejszymi chorobami, które dotykają małe dzieci.

Bank nasienia

Dawcą w banku spermy (jak i komórek jajowych, ponieważ placówki zazwyczaj zajmują się męskimi i żeńskimi komórkami rozrodczymi) mogą zostać osoby, które w sposób świadomy i dobrowolny zdecydowały się oddać swoje komórki rozrodcze. Dotyczy to osób, które wzięły udział i przeszły wiele rygorystycznym czynności pozwalających zostać dawcą. Jedynie pozytywne przejście całego procesu kwalifikacyjnego umożliwia przekazanie swojego materiału genetycznego w postaci komórek rozrodczych, które następnie zostaną udostępnione biorcą.

U zdrowych mężczyzn proces produkcji plemników przebiega w sposób ciągły. Ilość wyprodukowanych plemników jest spora, bo podczas jednego wytrysku może osiągać nawet 500 mln żywych plemników.

Kto może zostać dawcą w banku spermy?

Bank nasienia wymaga od potencjalnych dawców, aby spełnili kilka wstępnych kryteriów:
– mężczyzna musi być zdrowy w wieku 20-30 lat,
– nie może posiadać obciążeń genetycznych i wirusologicznych,
– brak nałogów,
– mile widziane jest wykształcenie co najmniej średnie wraz z uzyskanym świadectwem maturalnym.

Każdy potencjalny dawca przechodzi szereg szczegółowych badań, których koszt szacuje się na kilka tysięcy złotych. W ten sposób mężczyzna dodatkowo dowiaduje się o stanie swojego zdrowia. Dodatkową korzyścią jest rekompensata pieniężna, która zazwyczaj wypłacana jest w kilku płatnościach.

Bank spermy cennik

W klinikach płodności dostępnych jest wiele procedur medycznych, dlatego bank spermy cennik ustalany jest w sposób zróżnicowany. Koszt nasienia oscyluje wokół kwoty 1000 złotych. Do tego dochodzi koszt inseminacji, który podobnie wynosi około 1000 złotych. Cena ta może wzrosnąć o koszt koniecznych badań i dodatkowych, jednak zazwyczaj niezbędnych działań medycznych.

Warto wesprzeć tych, którzy mają problemy z poczęciem własnego potomstwa. Bank spermy umożliwia założenie rodziny bez względu na zdiagnozowane problemy, które także dotykają panów. Poniesione koszty są niczym w porównaniu z radością jaką wnosi w człowieka bycie tatą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here