Chyba każdy z nas zadawał sobie kiedyś pytanie: dlaczego jestem niewyspany, skoro spałem tak długo? Choć może wydawać się to niedorzeczne, czas snu wcale nie ma aż tak dużego wpływu na nasze dobre samopoczucie po przebudzeniu oraz efektywne działanie w ciągu dnia.

Co wpływa na jakość snu?

Wbrew pozorom, sen to bardzo złożony proces, który dzieli się na dwie fazy. W drugiej fazie, zwanej REM występują marzenia senne, a mięśnie człowieka ulegają rozluźnieniu. To właśnie wtedy jesteśmy najbardziej podatni na czynniki zewnętrzne, takie jak odpowiedni materac, pościel czy naświetlenie i hałasy.

Co jest ważniejsze – materac czy pościel?

Tak, jak wszyscy wiemy – materac jest ważnym elementem wpływającym na wygodę podczas snu. W większości sklepów oferujących materace, możemy spotkać się z odpowiednio przeszkolonym doradcą, który pomoże nam dostosować materac do naszego stanu zdrowia lub osobistych preferencji. Natomiast niewielu z nas skupia dużą uwagę na pościeli. A jest ona równie ważna, nie tylko ze względu na wygodę, ale także nasze zdrowie (np. osobom z alergiami i problemami skórnymi poleca się stosowanie pościeli bambusowej zamiast klasycznej bawełny czy satyny).

Jaki sklep z pościelą wybrać?

Zważywszy na obecne czasy, wybierając pościel sklep internetowy jest najlepszą z możliwych opcji. Choć zwolennicy tradycyjnych zakupów mogliby się nie zgodzić, dużo sklepów online daje możliwość zwrotu lub wymiany towaru, jeżeli ten po otrzymaniu nie spełnia naszych oczekiwań. Duży wybór pościeli można znaleźć np. w sklepie internetowym Bella Storia. Ważne jest, aby dany sklep z pościelą posiadał w swojej ofercie różnorodne tkaniny, wymiary oraz wzory.

Na co zwracać uwagę, kupując pościel?

Wybierając odpowiednią dla siebie pościel, powinniśmy skupić się na kilku czynnikach, które mogą poprawić nasze samopoczucie i komfort snu. Odpowiedni materiał ma znaczenie – jak zostało wyżej wspomniane, musimy dobrać tkaninę pod indywidualne preferencje naszej skóry. Jeżeli jesteśmy alergikami, warto wybrać pościel bambusową. Ważne są także walory estetyczne, takie jak pasujący do wnętrza kolor, przyjemna tekstura czy eleganckie hafty. W odwiedzonym przeze mnie ostatnio sklepie internetowym Bella Storia odnalazłam przydatną opcję, jaką jest wyszukiwarka kolorów. Dzięki temu mogłam obejrzeć tylko i wyłącznie pasujące do mojej sypialni odcienie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here