Upadłość konsumencka wiąże się który mierze z kosztami. Jest to rozwiązanie zwyczaj sporo korzystniejszy dla dłużnika, nie jest pozbawiony kosztów. Samo wniesienie wniosku dotyczącego upadłości wiąże się z opłatą, która wyniesie nas 30 zł. Zasada ustalania innych kosztów określa ustawa. Ogólnie są one pokrywane z majątku upadłego przedsiębiorstwa. Jednak nie jest to wystarczające, aby doprowadzić proces upadłości do końca. Właśnie w takich sytuacjach, przewiduje się wszystkie procedury egzekucyjne. Mają one na celu zaspokojenie roszczeń, które korzystniejsze jest dla takiego typu rozwiązania. Jako syndyk pracujemy w roli pełnomocnika sądu i w jego imieniem zarządzane majątkiem firmy czy osoby fizycznej. Jakie są zarobki tego typu osoby? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-syndyk-sprawdz-zarobki-w-pracy-jako-syndyk/

Korty trudne do ustalenia – praca syndyka

Kiedy konkretny przypadek sprawia, że długość trwania upadłość oraz jego koszty są trudne do ustalenia, wówczas ustawodawca przewiduje taką sytuację. Wówczas wypłacana jest ustalona przez sędziego, specjalny zaliczka. Również finansowa przez skarb państwa. Kiedy udaje się uzyskać jakieś środki pochodzące ze sprzedaży masy upadłościowej, syndyk ma za zadanie natychmiast je zwrócić.

Podstawa wynagrodzenia syndyka

Twoje wynagrodzenie nie jest obciążone bezpośrednio u dłużnika. Kryterium, wedle którego otrzymujesz wypłatę, ustalony jest ustawię. Co to jest również nakład pracy, stopień odpowiedzialności decyzji oraz czas trwania procesu upadłościowego. Zasadniczo otrzymujesz równowartość 3% do 5% upadłego majątku do rozporządzenia. Nie otrzymujesz za to comiesięcznych stałych wypłat. To, ile otrzymasz uzależniony jest od wysokości miesięcznego wynagrodzenia za pracę w Polsce w danym roku kalendarzowym. Nie może ona przekroczyć wielkości 140 krotności tego wynagrodzenia.

Ile jest w stanie zrobić syndyk?

Jeżeli mowa o konkretne kwoty są na niemożliwe do wskazania. Nie ma średnio miesięcznego wynagrodzenia które pobiera syndyk. Według kryteriów ustawowych, w 2019 roku jako osoba na takim stanowisku mogliśmy zarobić wynagrodzenie znajdujące się w przedziale 9643,60 zł, a 1 254 668 zł. 

Zobacz też: http://mamipapi.pl/syndyk-gdzie-mozemy-szukac-pracy/

[Głosów:29    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here