Obecnie trening nie musi oznaczać wyłącznie wyciskania na siłowni. Trening może być formą naszej ulubionej aktywności, którą wykonujemy w określonym czasie, przy tym spalając kalorie i rzeźbiąc nasze ciało. Jednym z doskonałych treningów jest taniec. Sprawdź dlaczego!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/taniec-irlandzki-sprawdz-ile-spalisz-kalorii/

Trening poprzez taniec

Jednym z najprostszych sposobów na to, by urozmaicić swoje treningi, jest wprowadzenie do nich tańca. Wówczas można nie tylko zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale również poprawić kondycję oraz zrelaksować się.

W trakcie godziny tańca można spalić nawet 400 kalorii!  To również doskonała szansa na poznanie możliwości swojego ciała, koordynacji ruchowej oraz orientacji w przestrzeni i myślenia w trakcie obierania właściwej pozycji czy kroków.

Taniec to także świetna forma na odprężenie się po ciężkim dniu pracy oraz złapanie dystansu do męczących spraw. Treningi tego rodzaju można wykonywać na siłowni albo w domowym zaciszu. Sprawdź, co polecamy!

Jaka forma tanecznego treningu?

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do swojego tanecznego treningu, wówczas pomyśl nad zakupem stepu. To platforma, która ma około 20 cm wysokości. W trakcie treningu dynamicznie się na nią wchodzi oraz schodzi z niej. Im intensywniejszy trening, tym lepiej. Możesz również dodać inne elementy ruchowe do trenowania ze stepem, nie tylko wchodzenie i schodzenie z platformy, ale np.: odpowiednie machanie rękoma.

Inną formą tanecznej aktywności jest zumba. Można w trakcie zumby nie tylko nauczyć się nowych ruchów tanecznych, ale także wykonać kombinacje z treningu fitness. Zumba w zasadzie łączy ze sobą latynoskie tańce oraz fitness. To bardzo dynamiczna forma treningu, które poprawia nastrój oraz pozwala spalić mnóstwo kalorii.

Jump frog to również świetna alternatywa dla treningu tanecznego, który wykonuje się na jednoosobowej trampolinie. Jump frog opiera się głównie na podskokach, ale są one również zsynchronizowane z dynamiczną muzyką.

Przeczytaj też: http://www.parotka.pl/o-co-chodzi-ze-wspolczynnikiem-calkowitej-przemiany-materii/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here