Coraz więcej i coraz głośniej mówi się o otyłości. Z dnia na dzień przybywa ludzi świadomych zagrożeń, jakie ona niesie. Chcąc uniknąć poważnych dolegliwości zdrowotnych, sięga się po różnego rodzaju diety odchudzające. Na liście produktów, którym przypisuje się właściwości sprzyjające utracie zbędnych kilogramów, znajdują się duet, w skład którego wchodzą: miód i cynamon. Jakie jeszcze właściwości kryje w sobie ta mieszanka?

Dlaczego to działa?

Niewiele osób wie, jaka moc w walce z otyłością kryje się w dwóch produktach, które można znaleźć w niemal każdej kuchni. To miód, który jest rewelacyjnym antyoksydantem i cynamon, który nie tylko pomaga zgubić zbędne kilogramy. Przy okazji sprzyja on obniżeniu poziomu cukru we krwi. Po miod i cynamon warto sięgnąć również w wielu innych przypadkach. Ten duet znany w medycynie wschodniej znany jest od wieków jako środek pomagający zwalczyć wiele dolegliwości. Miód z cynamonem we wschodniej kulturze traktowany jest nie tylko jako produkt spożywczy bogaty w składniki odżywcze, ale również lek pomocny w walce z przeziębieniem, infekcjami, kaszlem, problemami z układem trawiennym i krążeniowym, chorobami trzustki oraz stanami zapalnymi.

Połączenie daje moc

Wiele osób po miod i cynamon sięga na co dzień. Oba produkty wykorzystywane są jako dodatki i składniki wielu potraw. Zazwyczaj korzysta się z nich oddzielnie bez świadomości tego, jaką moc zyskają po połączeniu ich ze sobą. Miód z cynamonem tworzy miksturę, która wykazuje się właściwościami leczniczymi, regeneracyjnymi i wzmacniającymi. Odkryli je starożytni Grecy, a współczesna nauka potwierdziła to.

Mikstura na odchudzanie

Największym zainteresowaniem miód z cynamonem cieszy się wśród osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pomoże w tym specjalna mikstura, którą spożywa się w formie napoju.

• Składniki: Łyżeczka miodu, łyżeczka cynamonu, szklanka wody.
• Przygotowanie: Wszystkie składniki należy połączyć w małym garnku i zagotować. Następnie miksturę trzeba przecedzić przez sitko i podzielić na dwie porcje.
• Stosowanie: Jedną porcję napoju należy wypić rano, pół godziny przed śniadaniem. O wypiciu drugiej trzeba pamiętać pół godziny przed zaśnięciem.
• Przechowywanie: Porcję napoju przeznaczoną do wypicia jako drugą, należy przechowywać w lodówce.
• Warto pamiętać – sam miód i cynamon nie wystarczą w osiągnięciu zamierzonego efektu i wymarzonej sylwetki. Duet ten warto wspierać odpowiednia dietą i aktywnością fizyczną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here