Coraz więcej rodziców szuka zabawek, które nie tylko są największym marzeniem dzieci, ale przede wszystkim są bezpieczne w użyciu. Pod uwagę branych jest kilka czynników: materiał z którego wykonane są zabawki, stabilność i odporność na odkształcenia, brak elementów, które mogą prowadzić do okaleczeń.  Prym pod tym względem wiodą zabawki drewniane. Jakie wybrać na prezent na Dzień Dziecka? Nasz krótki poradnik z pewnością w pełni odpowie na to pytanie. Zapraszamy do lektury!

Drewniana kuchnia dziecięca

Tego typu zabawki jak drewniane kuchnie dziecięce można kupować bez żadnych wątpliwości czy wyrzutów sumienia. Drewniane kuchnie uchodzą za jedne z bezpieczniejszych w użyciu. Wszystko za sprawą drewna, które zapewnia wytrzymałość i stabilność, zarówno przy montażu kuchni, jak i używaniu jej w zabawie.

To, co również przekonuje do tego wyboru, to także fakt, że drewno podczas zabawy nie odkształca się i nie pęka, jak jego tańszy zamiennik – plastik. Rodzice mogą więc mieć pewność, że żadna ostra część nie skaleczy dziecka podczas zabawy.

Drewniana kuchnia do zabawy niezwykle też cieszy maluchów. Zapewnia miejsce do gotowana i pieczenia, a przy odrobinie inwencji twórczej może zamienić się w restaurację, sklep czy nawet pięciogwiazdkowy hotel.

Drewniane domki dla lalek

Domek dla lalek od wielu lat jest hitem w dziewczęcych pokojach. Zapewnia wiele godzin doskonałej zabawy i atrakcyjnie ozdobi wnętrze. Nowoczesne drewniane domki dla lalek są wyposażone w windę i oświetlenie LED, dzięki czemu zapewniają więcej wrażeń i niezwykle cieszą dziecięce oko. Taki prezent będzie zdecydowanie spełnieniem najskrytszych marzeń każdej dziewczynki.

Czy domki dla lalek z drewna są bezpieczne? Jak najbardziej! Znów jest to zasługą drewna, które jest ekologiczne i bezpieczne także dla alergików, a do tego stabilne i wytrzymałe. Tworzywo sztuczne często zawiera bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu substancje, które przy regularnej i długiej zabawie mogą negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie dziecka. Dlatego w trosce o zdrowie dzieci, warto zainteresować się naturalnym drewnem.

Ponadto stabilna konstrukcja zapewnia wiele godzin fantastycznej zabawy, bo domek się nie przewraca, nie odkształca się i nie psuje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wiek dziewczynki. Domki dla lalek zawierają sporo mniejszych elementów, które nie są dedykowane dzieciom poniżej 3 roku życia, ze względu na ryzyko zadławienia się. Biorąc pod uwagę te wszystkie argumenty, można śmiało stwierdzić, że domki dla lalek są doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka dla dzieci między 3 a 6 rokiem życia.

Drewniane sortowniki, układanki i wieże

W bogatej ofercie  drewnianych zabawek można znaleźć także coś czym zainteresują się także najmłodsze dzieci. Tutaj producenci oferują wiele ciekawych wzorów takich jak sortowniki na klocki, przybijanki z młotkiem czy interaktywne kostki do gry. Tu znów drewno jest dobrym wyborem, bo jest wolne od wszelkich szkodliwych substancji. Rodzice mogą być więc spokojni, nawet jeśli dziecko zapragnie testować zabawkę swoimi pierwszymi ząbkami. Ponadto producenci dbają o bezpieczne wykończenie takich zabawek, a ich zaokrąglone kształty zapobiegają okaleczeniu podczas nawet najbardziej szalonej zabawy.

Duża tablica do pisania dla dzieci

Na koniec prezentujemy tablicę do pisania. To bardzo przydatny produkt, który ze względu na stabilne i solidne wykonanie zapewnia bezpieczną zabawę także dla mniejszych dzieci. Tablica pewnie stoi i nie przewraca się. Ma również wiele do zaoferowania maluchom – można na niej pisać zarówno kredą, jak i ścieralnymi mazakami, dzięki temu na tablicy można malować, rysować, pisać i liczyć. Jeśli rodzice nie chcą, by dziecko bawiło się kredą, mogą wybrać tylko opcję pisaków. I odwrotnie, jeśli uważają, że to kreda jest bezpieczniejsza w użyciu, to mazaki można odłożyć na późniejszy czas.

Inspiracje na prezent na Dzień Dziecka

Więcej inspiracji na prezent na Dzień Dziecka można znaleźć między innymi na stronie polskiego producenta zabawek drewnianych: https://leomark.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here