Nietrudno nie zauważyć panującej ostatnio modzie na gotowanie. Ze wszystkich stron atakują nas programy kulinarne, w których kucharze amatorzy rywalizują ze sobą tworząc coraz bardziej wykwintne dania. W internecie jak grzyby po deszcze wyrastają blogi kulinarne, gdzie każdy może ze swojej perspektywy oceniać restauracje z danego miasta oraz dania w nich serwowane. Również serwis youtube przepełniony jest kanałami dotyczącymi gotowania. Nie dziwi więc fakt, że moda ta dotarła także do najmłodszych. Powstała nawet specjalna wersja programu kulinarnego w tv przeznaczona tylko dla najmłodszych kucharzy. Tendencję na rynku wyczuły też wydawnictwa wydając coraz to nowe książki kucharskie dla dzieci, z których mogą się one nauczyć gotować potrawy dla nich przeznaczone.

Książki kucharskie dla dzieci – jakie wybrać?

Książka kucharska dla dzieci powinna trafiać właśnie do tego grona odbiorców. To nie nam, rodzicom, powinna się ona podobać. Z tego powodu bardzo ważne jest to, w jaki sposób jest wydana dana książka. Liczy się jakość papieru. Nie może to być papier najgorszego sortu. Dobrym pomysłem jest podawanie przepisów w formie rymowanek. Lepiej zapadają w pamięć i stanowią dla dziecka nie lada frajdę. Każdy przepis powinie być opatrzony kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, do których dzieci z chęcią będą chciały w przyszłości wracać.

Idealna książka kucharska dla dzieci powinna także oprócz przepisów zawierać na swoich łamach także śmieszne historyjki z kolorowymi ilustracjami. Będą one stanowić miły przerywnik podczas gotowania i sprawią, że sama książka będzie bardziej atrakcyjna dla kilkuletniego amatora gotowania.

Książki kucharskie dla dzieci powinny przede wszystkim opisywać przygotowywanie potraw zdrowych. Najlepiej gdy będą oparte na warzywach i owocach z naciskiem na te pierwsze. Dzięki temu wyrobimy w dziecku nawyki zdrowego żywienia już od samego początku. Przekona się ono także, że zdrowe dania z warzyw mogą być jednocześnie smaczne. Oczywiście kilka przepisów może także dotyczyć słodkich przekąsek, jednakże muszą stanowić zauważalną mniejszość.

Odpowiednią książkę kucharską możemy znaleźć w jednej z setek internetowych księgarni. Ceny są zróżnicowane, ale dobrą książkę możemy kupić już za 30 zł plus koszty przesyłki. Na rynku istniej co najmniej kilkanaście pozycji wartych uwagi. Nie będziemy tu podawali konkretnych tytułów. Warto poczytać komentarze w internecie aby wyrobić sobie zdanie na temat poszczególnych książek kucharskich i wybrać tą, która naszym zdaniem będzie najbardziej odpowiednia.

Warto rozwijać w dzieciach pasję gotowania. Kto wie, może w przyszłości okażą się wybitnymi i rozchwytywanymi kucharzami albo nawet otworzą własną luksusową restaurację słynną na cały kraj?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here