W ciepłe dni, nasze dzieci spędzają na dworze większość czasu. Ważne jest wtedy, by zapewnić im bezpieczną zabawę. Zorganizowanie dziecku, czasu na dworze jest bardzo łatwe.

Nie ważne są zabawki ogrodowe dla dzieci, gdyż dziecko na dworze potrafi bawić się wszystkim, co wpadnie mu w rękę

No tak, nie wszystko jest bezpieczne. Warto więc zapewnić dziecku zabawę w piasku. Do tego potrzebna jest piaskownica, łopatki, grabki, wiaderka, sitka, foremki. Fajnie też, gdy zrobimy maluchowi plac zabaw. Na rynku jest wiele drewnianych i plastikowych, gotowych już placów zabaw. Jednak kosztują one dosyć dużo.

Tak więc taki plac zabaw można zrobić samemu

Tak więc taki plac zabaw można zrobić samemuMożna też kupić osobne elementy typu huśtawka, czy zjeżdżalnia i różnego rodzaju bujaki, lub karuzele. W internecie jest mnóstwo pomysłów na zabawki robione samodzielnie, na przykład bujak z opony, czy drewniany stolik z krzesełkami. Każde dziecko lubi się przemieszczać, więc przydałby się jakiś rowerek, czy samochodzik, jeździk. Dla dzieci na dworze ważny jest ruch. Warto więc, zadbać o kondycję naszych dzieci i zapewnić im zabawy i gry w których trzeba się ruszać. Można zrobić bramki, lub obręcz i dać dziecku piłkę. Lub też grać z dzieckiem w badmintona, czyli potrzebne będą nam paletki, czy rakietki i lotka. Można dziecku zrobić tablicę kredową, albo tarczę do rzucania w nią kolorowymi kulkami. A jeśli mowa już o kulkach, dla najmłodszych można ustawić w ogrodzie suchy basen z piłeczkami, a w ciepłe dni wypełniać go wodą.

Fajną zabawą jest też skakanie na trampolinie, ale to spory wydatek. Dlatego zamiast trampoliny można kupić skakankę czy gumę do skakania. Dziewczynki chętnie pobawią się w plastikowym, lub drewnianym domku z kuchnią. Chłopcy natomiast chętnie zajmą się kopaniem koparkami lub innymi zabawą innymi pojazdami. Można zrobić tor przeszkód. Można też zrobić sprzęt do puszczania baniek mydlanych, dużych rozmiarów.

W dni z lekkim wiatrem fajną zabawką może stać się latawiec i różnego rodzaju wiatraki. Małemu ogrodnikowi natomiast przyda się taczka i konewka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here