Rodzice, wybierając zabawki do kąpieli dla dziecka, często kierują się upodobaniami swojej pociechy. Nie od dziś wiadomo, że najpopularniejszymi zabawkami do wody są gumowe zwierzątka, a przede wszystkim żółte kaczuszki. Jednak uwielbiane przez dzieci zwierzątka nie zawsze są bezpieczne.

Zabawki do wody dla dzieci

Zabawki do wody dla dzieciKupując gumowe zabawki do wody dla dzieci należy zwrócić uwagę na to, czy posiadają one pod spodem dziurkę. Jeśli ją posiadają nie warto ich kupować. Podczas kąpieli do wnętrza zabawek z dziurką dostaje się sporo wody, która nie wydostaje się całkowicie na zewnątrz. A wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Jeżeli pomyśli się o tym, co gumowa zabawka może zawierać w środku, to z pewnością nastawienie do zabawy nią przez nasze dziecko stanie się negatywne. Jednak maluchy uwielbiają gumowe zabawki do kąpieli, a przede wszystkim kaczuszki, których obecność obserwują w różnych bajkach, i często namawiają rodziców do ich zakupu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jeżeli decydujemy się na zakup gumowych zwierzątek do kąpieli, warto poszukać tych, które nie posiadają dziurek, ponieważ ich brak ogranicza do minimum ilość wody, która dostaje się do wnętrza zabawki, a tym samym ich niebezpieczeństwo. Jeśli w zestawie gumowych zabawek znajdują się zarówno te z dziurkami, jak i bez nich, pozwólmy dziecku bawić się w wannie zwierzątkami bez dziurek, natomiast resztę pozostawmy do zabawy na sucho.

Jakie zabawki wybrać?

Warto pamiętać, że nie tylko gumowe zabawki nadają się do zabawy w wannie. Świetnie sprawdzą się również zabawki wykonane z plastiku i nie posiadające żadnych baterii oraz innej elektryki. Idealne do zabawy w wodzie są wszelkiego rodzaju klocki, wiaderka, statki, samochody, figurki, lalki bez włosów oraz kolorowe kubeczki. Dobrym pomysłem jest również zachęcenie dziecka do wyboru zabawki, z którą ma ochotę się wykąpać. W tym przypadku warto wytłumaczyć dziecku jakie zabawki, nadają się do zabawy podczas kąpieli, a jakich nie wolno mu zabierać do wanny, ponieważ ułatwi mu to podjęcie decyzji i pozwoli uniknąć rozczarowań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here