Kilka pomysłów na gwiazdkowe prezenty dla najmłodszych

0
1622

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Za oknem już biało, mróz szczypie w uszy. Przygotowania do świąt zabierają nam wszystkim mnóstwo czasu. Przygotowanie ryb, śledzi, ciast, nie mówiąc już o lepieniu uszek czy pierogów. Jednym z najprzyjemniejszych zadań w tym okresie, aczkolwiek nie najłatwiejszym, jest kupowanie prezentów. Sklepy zarówno stacjonarne jak i te internetowe (na przykład https://www.tu-mamo.pl/15-zabawki-wczesnorozwojowe) mają szeroką gamę produktów, dla każdego, w każdym wieku, dlatego wybór nie jest łatwy. Gdy szukamy prezentu dla starszego dziecka, zadanie nie jest takie trudne – zawsze możemy w jakiś sposób z nim porozmawiać lub dowiedzieć się od jego rodziców, czym się aktualnie interesuje. Problem jest trochę większy, gdy musimy kupić prezent dla maluszka. Zapewne chcielibyśmy, aby taki prezent spodobał się maluszkowi, a jednocześnie wspierał jego rozwój.

Najlepszym pomysłem są tak zwane zabawki wczesnorozwojowe. Mogą to być wszelkiego rodzaju maty edukacyjne, na których maluszek może leżeć, a nad nim wiszą pałąki z zabawkami, które możemy sami wybierać i dowolnie zawieszać. Dla malutkich dzieci najlepiej sprawdzą się zabawki kontrastowe, ponieważ taki maluszek nie widzi jeszcze dobrze szczegółów. Świetnym pomysłem są również miękkie książeczki, często wykonane z materiałów w kontrastowych kolorach i o różnej fakturze. Na rynku są również dostępne pluszaki wykonane w ten właśnie sposób. Zapewniają one dziecku nowe wrażenia nie tylko wzrokowe, ale i dotykowe. Poza tym wykonane są z bezpiecznych materiałów, które dziecko może spokojnie wkładać do buzi.

Wczesna stymulacja wszystkich zmysłów dziecka jest bardzo ważna dla jego rozwoju, dlatego dobrze jest zapewnić dziecku bodźce pobudzające wszystkie zmysły. Jednakże należy to robić w mądry i wyważony sposób, tak aby dziecka nie przemęczyć nadmiarem bodźców. Wybierając kreatywne zabawki dla najmłodszych dzieci kierujmy się wiekiem dziecka sugerowanym przez producenta na opakowaniu. Ta informacja na pewno pomoże nam w podjęciu decyzji. Niech te święta będą magiczne i wyjątkowe dla wszystkich dzieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here