Zakup zabawek dla niemowląt nie wydaje się większym wyzwaniem, ponieważ na sklepowych półkach znajdziemy ich całe mnóstwo. Tymczasem okazuje się, że wybór właściwej zabawki dla maluszka wcale nie jest taki prosty. Czym tak naprawdę lubią bawić się najmłodsi? Które zabawki rzeczywiście będą dla nich dobrym wyborem?

Akcesoria dla niemowląt

Na początku warto zastanowić się nad nieco większymi zakupami zabawkowymi. W co warto wyposażyć maluszka? W przypadku noworodków sprawa jest prosta, bowiem najczęściej do szczęścia wystarczy im jedynie karuzela, która zawiśnie nad łóżeczkiem. Ważne, aby grała ona delikatne, cichutkie, lecz przyjemne dla ucha melodie. Na początek doskonale sprawdzają się również szumiące zabawki, które pomagają dziecku zasnąć. Niemniej jednak z czasem maluszek zaczyna coraz chętniej poznawać otaczający go świat. Gdy nauczy się już przewracać na boki, dobrym wyborem będzie mata edukacyjna. Zwykle jest ona wykonana ze stosunkowo grubych tkanin, dlatego z powodzeniem możemy położyć ją na podłodze. Mata wyposażona jest w różne elementy, które z pewnością zainteresują niemowlaka. Dla maluszka doskonałym rozwiązaniem będzie również bujaczek, w którym może wygodnie odpocząć. Bujaczki to bardzo praktyczne akcesorium nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców, którzy chcieliby umieścić na chwilę maluszka w bezpiecznym miejscu.

Zobacz także: Jeżeli chcesz kupić ciekawe zabawki dla dzieci, sprawdź https://liskiurwiski.pl/ – zobacz asortyment rozwijających zabawek dla dzieci.

Czym bawi się niemowlak?

Wśród zabawek dla niemowląt z całą pewnością nie może zabraknąć grzechotek oraz gryzaków. Służą im one do poznawania świata za pomocą zmysłu słuchu, wzroku, a także…smaku. Nie jest bowiem tajemnicą, że maluszki biorą do buzi wszystko, co tylko wpadnie im w ręce. Choć rodzice często myślą, że jest to związane z ząbkowaniem, one po prostu chcą poznawać otaczającą ich rzeczywistość wszystkimi zmysłami na raz. Rolą rodzica jest zadbanie o to, aby maluch miał dostęp wyłącznie do rzeczy dla niego bezpiecznych, a więc do specjalnych grzechotek oraz gryzaków. Niemniej ważne w rozwoju malca są także maskotki. Zazwyczaj dzieci wykazują nimi zainteresowanie dopiero, gdy skończą 6. miesiąc życia, a czasem nawet i później. Pluszak służy nie tylko do przytulania, ale wspomaga również rozwój emocjonalny dziecka. Uczy przywiązania, dbałości i empatii. Niektóre niemowlaki wprost nie potrafią obejść się bez ulubionej maskotki, chcąc zabrać ją ze sobą wszędzie – do auta, na spacer czy do babci. Niemowlaki bardzo chętnie sięgają także po różnego rodzaju grające zabawki. Dzięki nim mogą nauczyć się pewnych zależności – zauważają bowiem, że po naciśnięciu guzika, ten wydaje przyjemny dźwięk. Co więcej, dzieci bardzo lubią różnego rodzaju melodie czy szumy. Musimy jednak zadbać o to, aby zabawki nie wydawały zbyt głośnych dźwięków, które mogą uszkodzić delikatny aparat słuchu maluszka. Dobrze więc przed zakupem konkretnej zabawki sprawdzić jej głośność. W pierwszych miesiącach życia malca doskonale sprawdzają się też książeczki sensoryczne. Na początek warto wybrać czarno białe, gdyż te najlepiej trafiają do malutkich niemowlaków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here