Wybór odpowiedniego mechanizmu zapewni czystą wodę w akwarium, co poprawi warunki życia rybek. Dowiedz się, jakie media filtracyjne dostępne są na rynku oraz czym się charakteryzują. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Filtracja biologiczna

Ryzyko zachwiania równowagi biologicznej dotyczy wszystkich akwariów. Na czystość wody wpływają bakterie, które rozkładają resztki pokarmu, a także substancje biologiczne, które zapewniają energię roślinom, wytwarzającym tlen. Aby zwiększyć wydajność pracy bakterii, niezbędne będzie wsparcie medium filtracyjnego. Bez niego bakterie pojawią się wyłącznie na podłożu czy roślinach, co może okazać się nieefektywne. 

Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzony wkład filtracyjny. Ten w formie kulek, walców czy w proszku możesz kupić w sklepie internetowym Aquael. To funkcjonalne, a zarazem polecane przez ekspertów rozwiązanie, które znakomicie sprawdzi się przy hodowli rybek. Ponadto usuwa z akwarium groźne związki w postaci amoniaku i azotynów. Przekonało się o tym wielu wymagających akwarystów, którzy zawsze stawiają na nowoczesne rozwiązania.  

Filtracja chemiczna

Chcesz cieszyć się czystą wodą w akwarium i zapewnić organizmom w wodzie jak najlepsze warunki? Chemiczne media filtracyjne perfekcyjnie oczyszczają wodę z toksyn, a szczególnie z bardzo niebezpiecznych metali ciężkich i chloru. Przy produkcji najlepszych filtrów na rynku stosuje się surowce o działaniu oczyszczającym, które oparte są na węglu aktywnym. W wielu przypadkach problemem jest pylenie, jednak produkty ze sklepu Aquael wolne są od tej wady. To nowoczesne, a zarazem sprawdzone rozwiązania.

Wkłady CarboMAX Plus gwarantują bardzo wysoką efektywność działania i usuwają nie tylko najgroźniejsze dla rybek związki, ale również pozostałości po preparatach leczniczych czy barwnikach o różnym pochodzeniu. To doskonała wiadomość dla hodowców, dla których czystość akwarium ma znaczenie priorytetowe. Ponadto wkłady są bardzo proste w użyciu. 

Filtracja mechaniczna

To proces, który polega na dokładnym czyszczeniu wody z zawiesin oraz zanieczyszczeń, które można dostrzec gołym okiem. Mowa tu o odchodach ryb, szczątkach roślin, większych resztkach pokarmu oraz innych elementów. Filtrację można wykonać przy pomocy wkładów gąbkowych. 

Podczas tego procesu następuje oddzielenie fazy stałej od ciekłej w czasie przepływu przez ośrodek porowaty. To proces, który w znacznym stopniu wpływa na właściwą pielęgnację w akwarium i pozwala zachować zarówno czystą wodę, jak i odpowiednie warunki bytowe rybek. Wszelkie zanieczyszczenia, które wpadają do filtra, zatrzymują się na gąbkach, więc należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i serwisowaniu. Dzięki temu zachowasz efektywność na dłużej.

Wysokiej jakości filtry kupisz w sklepie internetowym Aquael. Jeżeli jednak nie wiesz, jak wybrać sprawdzone rozwiązanie, możesz skonsultować się z doświadczoną obsługą i uzyskać wiele sprawdzonych porad. Dołącz do zadowolonych klientów i zadbaj o swoje akwarium.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here