Wózek dziecięcy 2w1 – wielofunkcyjne rozwiązanie dla każdego

0
1411

W ofercie sklepów zajmujących się akcesoriami dla dzieci znajduje się wiele modeli wózków. Wśród nich są wózki wielofunkcyjne 2w1. Poniżej kilka informacji, które odpowiedzą na czym polega to bardzo popularne wśród rodziców rozwiązanie.

Wózek dziecięcy 2w1 – czym się wyróżnia?

Wielofunkcyjny wózek dziecięcy 2w1 to rozwiązanie składające się tak naprawdę z trzech elementów. Mowa tutaj oczywiście o stelażu jak i gondoli oraz siedziska. To ostatnie wraz ze stelażem stworzy spacerówkę. Dzięki tym elementom rodzice jak i dziecko będą posiadali pojazd na cały okres użytkowania wózka. Najczęściej producenci informują, że gondola użytkowana jest od pierwszego dnia życia do ok szóstego miesiąca. Wówczas dziecko zaczyna lub całkowicie stabilnie siedzi. Tak więc na stelaż montuje się siedzisko, które może być wykorzystywane do ok trzeciego roku życia. Wszystko zależy tu jednak od tego jak rozwija się dziecko, a także w jakim tempie rośnie jego masa. Wózek może być więc wykorzystywany zarówno przez krótszy jak i dłuższy okres od tego podawanego przez producenta.

Wózek dziecięcy 2w1 – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup wózka dziecięcego to nie lada wyzwanie głównie z powodu mnogości modeli do wyboru. Wybrać należy nie tylko rodzaj wózka mianowicie wielofunkcyjny, czy jednoczęściowy. Zdecydować trzeba także o innych parametrach. Na początek polecamy zapoznać się z wieloma ofertami. Można to zrobić za pomocą internetu. Informacji dostarczy chociażby sklep https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-wielofunkcyjne-2w1/64. Dzięki porównywaniu różnych modeli potencjalny kupiec zyskuje ogromną wiedzę i zaczyna widzieć co jest standardem, a co innowacyjnym rozwiązaniem. Warto zwrócić szczególną uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa jakie posiada oglądany wózek. Bardzo ważne są zwłaszcza pasy zamontowane w spacerówce. Dziecko w czasie przebywania na siedzisku będzie się rozglądać w każdą stronę, by jak najlepiej poznać otaczający je świat. Właśnie dlatego pasy powinny utrzymać go w dobrej, bezpiecznej pozycji. Muszą chronić także przy ewentualnej wywrotce wózka. Po drugie amortyzacja. Rodzaj kół, czy sprężyn ma bardzo duże znaczenie. Sprawia bowiem, że maluch podróżuje komfortowo, nie podskakując na każdej nierówności. Kolejna sprawą są szeroko rozumiane regulacje. Do nich należy: pozycja rączki do prowadzenia wózka, kąt nachylenia oparcia (tak w gondoli jak i spacerówce), możliwość odchylenia daszka okalającego przestrzeń dla dziecka, rozmiar stelaża po złożeniu, czy np. opcja ustawienia dziecko przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here