Wśród wielu problemów, które utrudniają życie kobiety, zdarzają się takie, przy których konieczna jest szybka i profesjonalna pomoc lekarza. Jednym z nich jest niewątpliwie przerost warg sromowych mniejszych.

Przyczyny przerostu warg sromowych

O schorzeniu takim jak przerost warg sromowych mniejszych, mówimy wówczas, gdy są one większe od warg sromowych większych. Taka sytuacja pojawia się o wiele częściej, niż mogłoby się nam wydawać. Przyczyny przerostu warg sromowych mogą być różne.

Niektóre kobiety rodzą się z tą przypadłością. Do innych częstych powodów tej deformacji, należą przewlekłe infekcje warg sromowych, bardzo intensywne życie seksualne a nawet kolczykowanie okolic intymnych. Nie da się jednak wskazać najczęstszej przyczyny występowania przerostu warg sromowych.

Jakie problemy powoduje przyrost warg sromowych?

Wśród najczęściej wymienianych dolegliwości, pacjentki podają z reguły niewygodę, wynikającą z wielkości przerośniętych warg. Jednak nie jest to jedyny problem, z jakim się spotykają. Przerost warg sromowych uniemożliwia uprawianie wielu sportów, utrudnia też korzystanie np. z roweru czy motocykla. Generalnie trudno sobie nawet wyobrazić, jak uciążliwa może być ta dolegliwość. Ktoś, komu nigdy nic takiego się nie przytrafiło, raczej nie zrozumie w pełni osoby skarżącej się na taką dolegliwość.

Uciążliwe może być nawet utrzymanie codziennej higieny osobistej. Nie mówiąc już o często obniżonej samoocenie, która często powoduje problemy w życiu intymnym. Co więcej – dyskomfort psychiczny spowodowany przerostem warg sromowych może nawet powodować brak orgazmu u kobiety! A więc jest to problem medyczny, który zdecydowanie nie powinien być bagatelizowany. Jeśli mamy problem ze zbyt dużymi wargami sromowymi, najlepiej jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą ginekologii plastycznej. Może się okazać, że konieczna będzie labioplastyka (więcej o labominoroplastyce czyli plastyce warg sromowych mniejszych przeczytasz na blogu skorna.pl).

Chirurgia plastyczna warg sromowych

Jednym z najbardziej pewnych i skutecznych sposobów na walkę ze skutkami przerostu warg sromowych, jest dziś labioplastyka. A tak właściwie to labiominoroplastyka (od łacińskich słów labio czyli warga sromowa, minoro czyli mniejsza). Nazwa ta obejmuje szereg czynności, które wykonuje się w ramach zabiegu plastycznego. Na szczęście jest to zabieg całkowicie bezpieczny.

Plastyka warg sromowych mniejszych, to nowoczesna, ale również bardzo wymagająca metoda. Potrzeba do niej specjalistycznego sprzętu i osób, które potrafią go dobrze obsługiwać. Dzięki temu zabiegowi, można przywrócić naturalną wielkość warg sromowych, co spowoduje w efekcie, że życie pacjentki wróci do normy. Jeżeli więc ktoś bardzo cierpi, to decyzja o operacji powinna być podjęta jak najszybciej, żeby w miarę możliwości jak najprędzej usunąć problem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here