Każdy, kto żyje z pasjonatem modelarstwa, wie, że nic tak go nie ucieszy, jak nowe modele i akcesoria przydatne w pracy nad nimi. Ale taki prezent może sprawić też dużo radości osobom, które nie miały jeszcze z modelarstwem do czynienia. Na co zwrócić uwagę? Co wybrać dla wytrawnego i początkującego adepta sztuki modelarskiej?

Inspirujący sklep modelarski

Na rynku znajdziemy sporo sklepów modelarskich z najróżniejszym asortymentem pod względem jakości produktów, dostępnych kategorii modeli i ich rodzajów. Nie jeden modelarz potwierdzi, że kluczowe znaczenie w wyborze sklepu ma jego renoma, a także renoma oferowanych przez niego marek produktów.

Jedną z najbardziej cenionych w środowisku jest niemiecka marka Revell prowadząca swój e-sklep modelarski Revell.com.pl. Znajdziemy w nim setki fantastycznych modeli o różnorodnym charakterze, stopniu skomplikowania i niezbędnych akcesoriów – czyli wszystko co potrzebne zaawansowanym i początkującym modelarzom w jednym miejscu. I, co ważne, o uznanej przez użytkowników jakości – a w pracy nad modelami ma to naprawdę duże znacznie.

Dobre początki z modelami

Zacznijmy od produktów, które można podarować początkującym modelarzom. Tu warto wiedzieć, że możemy wybierać spośród dwóch podstawowych rodzajów modeli – modeli do sklejania i modeli do składania. Te pierwsze są idealne dla najmłodszych, którzy chcą posmakować, czym jest modelarstwo lub nie mają wystarczających umiejętności, by wycinać, sklejać i malować elementy. Jak sama nazwa wskazuje – elementy są gotowe do złożenia modelu. Świetnym pomysłem w tej kategorii są zestawy Easy Kit, które reprezentują samoloty, helikoptery i maszyny z filmu „Star Wars”.

Wśród modeli do sklejania, jeśli akurat takie chcemy kupić, dla najmłodszych odpowiedni będzie chociażby samolot Hawker Hurricane, składający się z 53 elementów, polecany dla dzieci powyżej 6 roku życia. Dobrym wyborem jest także helikopter Bell UH 1D ‘SAR’ lub myśliwiec Ahsoka Tano’s Jedi Starfighter z sagi Star Wars.

Modele do sklejania dla zaawansowanych modelarzy

Wybór odpowiedniego modelu w tej kategorii zależy przede wszystkim od zainteresowań modelarza – awionistyka, marynistyka, pojazdy pancerne, kosmiczne, lokomotywy, ciężarówki i naczepy. Jak widać, opcji jest sporo, a to nie wszystkie dostępne w sklepie.

Dobrą podpowiedzią może być linia Revell Technik – dość zaawansowana pod względem ilości elementów (od 200 do ponad 1000). Jej atutem i cechą charakterystyczną są elementy elektroniki, które zawierają wszystkie dostępne modele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here