Linaria i ścianki – czy warto zainteresować nimi dziecko?

0
1620

Ruch to zdrowie – to wszyscy wiemy. Każdy z nas lubi pierwsze wiosenne cieple dni, kiedy wreszcie możemy wyjść na zewnątrz i pospacerować. Również nasze dzieci potrzebują ruchu po długich zimowych wieczorach. Ale czy mając dzieci jesteśmy skazani na tradycyjne place zabaw z piaskownicą i zjeżdżalnią? Nie koniecznie, ponieważ coraz częściej na większych placach zabaw możemy spotkać ciekawsze konstrukcje do zabaw. Są to wszelkiego rodzaju ścianki wspinaczkowe, konstrukcje z lin, pomosty i ciekawe linaria (dostępne na przykład tutaj http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/linaria).

Jakie są zatem zalety wspinania się po linariach i ściankach?

Podstawową korzyścią jest ruch wszystkich partii mięśni. Nie pracują tylko nogi jak przy jeździe na rowerze, czy bieganiu. Tutaj podpierając się na stopach musimy wyciągać wysoko ręce, by dosięgnąć do kolejnych chwytów. Dziecko na linariach i ściankach rozwija się również w zakresie koordynacji ruchowej. Dobrze jest poszukać takiego miejsca, aby było ono dostosowane do wieku naszego dziecka, ponieważ dwu- czy trzylatek nie poradzi sobie z każdą konstrukcją. Patrząc na to z drugiej strony, chociaż taki mały szkrab nie wejdzie na samą górę konstrukcji, to sam fakt próby wspinania, czy bujanie na niższych partiach linariów, również przyniesie mu wiele frajdy. A kiedy nasze dziecko już trochę podrośnie, „połknie haczyk” i pokocha wspinaczkę na placu zabaw, to możemy je zabrać na profesjonalną ściankę wspinaczkową. Tam pod okiem instruktora i w profesjonalnej uprzęży będzie miało możliwość wspiąć się na kilkunastometrową ścianę.Takie ścianki najczęściej są dostępne już od 6 roku życia. I chyba nikogo nie trzeba przekonywać do uprawiania tego rodzaju sportu, tym bardziej, że jest to dyscyplina, którą możemy się zajmować niezależnie od pogody i pory roku.

Ruch jest ważny dla nas niezależnie od wieku. Dlatego jeśli chcemy wymienić główne zalety linariów i ścianek, to nie możemy zapominać przede wszystkim o korzyściach płynących z poprawy motoryki u dziecka. Dbajmy o nasze pociechy zapewniając im jak najwięcej ruchu, by mogły zdrowo rosnąc i lepiej się rozwijać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here