Nie wyobrażacie sobie życia bez sportu i chcecie, aby Wasze dziecko od najmłodszych lat aktywnie spędzało czas na świeżym powietrzu? To z myślą o takich rodzicach powstały wózki biegowe (wózki do joggingu)

Wózki dziecięce biegowe charakteryzują się przede wszystkim doskonałą amortyzacją, bo maluch, zwłaszcza jadący w gondoli jest narażony na mocne bujanie, co dla maleńkiego kręgosłupa nie jest zbyt zdrowe. Jednak nauka wychodzi naprzeciw potrzebom zarówno rodziców, jak i dzieci i niejeden sklep z wózkami oferuje wózki do joggingu i ekstremalnych spacerów.

Koła takiego wózka muszą być bardzo zwrotne i odporne na uszkodzenia oraz powinny dobrze amortyzować. Wózki te zazwyczaj mają dodatkową amortyzację, hamulec ręczny  i spore, ale dobre do manewrowania koła. W tej kategorii wózków dominują trójkołowce, bo takim wózkiem najłatwiej się steruje w trudnych warunkach.

I rodzice i dzieci muszą się przyzwyczaić do wózka, bez względu na to czy biegają czy nie. Biegacze z pewnością na początku muszą zwolnić, bo niemowlęta nie lubią prędkości. Z czasem, kiedy dziecko podrośnie, a Wy sprawdzicie możliwości i ograniczenia wózka, możecie wybierać się na dłuższe i szybsze trasy.

Dobre wózki dziecięce mają regulowaną wysokość uchwytu, tak żeby rodzic mógł wygodnie prowadzić wózek. Przy szybkich trasach ważne jest, aby kółka wózka były czyste, bo każda grudka błota na kole może zmniejszyć komfort użytkowania wózka. W takim wózku nie sprawdzą się także parasolki, ale budki wózków dziecięcych sportowych mają mocne zadaszenie chroniące przed słońcem i wiatrem. Nasze wózki spacerowe Warszawa można także instalować przodem lub tyłem do kierunku jazdy, co też poprawia komfort i bezpieczeństwo wożenia dziecka w wózku biegowym.

Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju akcesoria, które ułatwią rodzicowi bieganie, czyli   zapinane na zamek torby do wózków, z których nic nie wypadnie podczas biegania, a także moskitiery i pokrowce przeciwdeszczowe i mufy na dłonie, żeby uprawianie sportu z dzieckiem było bezpieczne i przyjemne.

Nie zapominajcie także o osłonie od wiatru i deszczu. W tej roli sprawdzi się pokrowiec przeciwdeszczowy, który uchroni malucha przed niemiłymi skutkami pogody. Podczas biegu, czy szybszego spaceru maluch bardziej niż zwykle odczuwa wiatr i deszcz, więc dodatkowe zabezpieczenie warto mieć zawsze pod ręką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here