Laserowe obkurczanie pochwy – kiedy warto się na nie zdecydować?

0
1493

Zabieg laserowego obkurczania pochwy to ratunek dla kobiet, które borykają się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu, a także dla tych, które z powodu różnego rodzaju dysfunkcji o charakterze fizjologicznym nie czerpią przyjemności z intymnych zbliżeń z partnerem. Laserowe obkurczanie pochwy to również metoda, która może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla tych pań, które nie mogą cieszyć się seksem z powodu określonych zmian występujących w okolicach miejsc intymnych. Zabieg rekomendowany jest również kobietom, u których pojawiła się tak zwana relaksacja pochwy lub obniżenie ścian pochwy.

Problemy, o których w tym miejscu mowa, stają się niejednokrotnie przyczyna obniżonego nastroju, niskiej samooceny i wielu innych, często nawet niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji. Dlatego tak ważne jest, aby w porę zareagować i skorzystać z rozwiązań, które obecnie oferuje nam medycyna.

Kto jeszcze powinien skorzystać z omawianego zabiegu?

Obkurczanie pochwy może przynieść wiele zdrowotnych korzyści również kobietom, które mają już za sobą kilka porodów naturalnych. Dlaczego? Ponieważ to właśnie u takich osób najczęściej z upływem czasu pojawia się problem wypadania macicy, a także zaburzenia dotyczące statyki tego narządu. Podobne dolegliwości mogą ujawnić się u kobiet, które mają za sobą powikłany poród. Dlatego dla nich również przeznaczone jest laserowe obkurczanie pochwy. Skorzystanie z tej metody pozwala znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia wspomnianych problemów.

Na czym polega zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Istotą laserowego obkurczania pochwy, jak sama nazwa wskazuje, jest wykorzystanie wiązki lasera, za sprawą której błona śluzowa narządu zostaje obkurczona. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wspomniany laser ogrzewa zawarte w tejże błonie włókna kolagenowe. Pod wpływem temperatury stają się one nieco grubsze i krótsze. Choć obkurczenie błony jest chwilowe, to zabieg przynosi jeszcze inne, cenniejsze rezultaty. Najważniejszym z nich jest wzbogacenie pochwy o nowy kolagen. Pod wpływem zabiegu zapoczątkowany zostaje proces neokolagenezy. Dzięki temu rozluźnienie i zwiotczenie pochwy zostaje trwale zredukowane. Staje się ona zauważalnie napięta, a jej obwód zostaje zmniejszony. Takie efekty zabiegu są wyraźnie odczuwalne przez kobietę. Powraca komfort życia seksualnego, znikają problemy z nietrzymaniem moczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here