Dzisiaj, kiedy na rynku dominują supermarkety oraz duże sklepy wielobranżowe, jesteśmy przyzwyczajeni, że niezbędne produkty możemy nabyć dosłownie wszędzie. Dotyczy to także części produktów skierowanych do naszych najmłodszych. To prawda, że z zakupieniem kaszki czy paczki pieluch nie będziemy mieć problemu, jednak sprawa wygląda nieco inaczej z niektórymi akcesoriami do higieny, które dedykowane są maluchom. Poniżej przygotowaliśmy krótki wykaz produktów, których warto szukać w specjalistycznym sklepie z artykułami dziecięcymi.

Sklep z artykułami dziecięcymi – cążki do paznokci

Nasze maluchy nie są w stanie same wykonać przy sobie niektórych czynności higienicznych, przynajmniej w pierwszym okresie swojego życia. Niektóre z zabiegów, które wykonuje się przy dziecku wymagają również dużej precyzji, jeśli nie chcemy nieopatrznie skrzywdzić pociechy. Mowa tu między innymi o obcinaniu paznokci. Warto wyposażyć się w specjalistyczne cążki, dostępne w sklepach z artykułami dziecięcymi. Dzięki specjalnym uchwytom, możemy dokładnie zająć się rączkami naszego dziecka, jednocześnie minimalizując ryzyko skaleczenia.

Sklep z artykułami dziecięcymi – szczoteczka do zębów

Pierwsza szczoteczka do zębów malucha powinna być kolorowa, dzięki czemu zachęci go do samodzielnego mycia. Jednak warto także pomyśleć o innych funkcjach. W sklepie z artykułami dziecięcymi są do nabycia szczoteczki o ergonomicznym kształcie ze specjalną osłonką, która pomaga utrzymać szczoteczkę w bezpiecznej odległości od tylnej części jamy ustnej dziecka i zapobiega zrobieniu sobie krzywdy. Ten model oraz inne akcesoria higieniczne można znaleźć na przykład tutaj https://mobilnirodzice.pl/.

Sklep z artykułami dziecięcymi – aspirator do nosa

Katar potrafi być naprawdę uciążliwy zarówno dla dziecka, jak i dla zmartwionych rodziców. Dawniej w oczyszczaniu małego noska pomagała tzw. gruszka, jednak dziś większość osób korzysta z aspiratora. Tego typu produkty wykonane są z silikonu, bezpiecznego dla maluchów tworzywa i posiadają regulację ssania. Dlatego też warto zaopatrzyć się w niego w aptece lub sklepie z artykułami dziecięcymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here