Charakteryzacja i malowanie ciała to nie tylko domena profesjonalnych aktorów. Coraz częściej również osoby pracujące w innych zawodach albo miłośnicy drobnych szaleństw decydują się na taki krok. Popatrzmy zatem, po jakie farby powinni sięgnąć i co będzie ważne podczas ich wybierania.

Dla dorosłych i dla dzieci

Farby do malowania twarzy to produkt, który może być wykorzystywany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Ci pierwsi zazwyczaj decydują się na ozdabianie swojego ciała farbami, jeśli wykonują takie zawody jak animator czy stand-upowiec, albo kiedy chcą w jakiś sposób podkreślić przynależność do danej grupy podczas większego wydarzenia. Przykładem może być choćby mecz ulubionej drużyny sportowej, podczas którego wielu kibiców decyduje się na pomalowanie twarzy na odpowiednie kolory, podkreślające, komu będą dopingować.

Jednak również podczas wielu imprez dla dzieci odbywa się malowanie twarzy, jako element zabawy specjalnie dla nich przeznaczonej. Ciekawe wzory urozmaicą dziecięce twarzyczki, a dzięki profesjonalnemu wykonaniu ręką makijażystek, maluchy mogą przez długi czas się nimi cieszyć.

Taka różnorodność zastosowań sprawia, że farbki do twarzy powinny mieć bogatą paletę kolorów. Dzięki niej mogą posłużyć zarówno do stworzenia prostego wzoru flagi narodowej, jak i do wykonania pełnego makijażu na dorosłej czy dziecięcej twarzy, który zupełnie odmieni wygląd osoby umalowanej. Kosmita, kot czy może wiedźma? Niezależnie od tego, co ma zostać uzyskane, wymaga odpowiednich barw, dlatego profesjonalne produkty powinny posiadać wiele odcieni do wyboru zarówno w zestawach, jak i pojedynczo.

Bezpieczne dla użytkowników

Ze względu na to, że farby do twarzy nakładamy bezpośrednio na skórę, a wiele osób je wykorzystujących to alergicy lub dzieci, wszystkie produkty tego typu muszą być przebadane dermatologicznie i w pełni bezpieczne. Nie mogą zawierać żadnych związków szkodliwych czy uczulających.

Długotrwały i wyraźny efekt

Czy to farbki używane dla dzieci podczas eventu, czy też przeznaczone dla osób dorosłych, by mogły wykonywać swoją pracę jako aktor czy animator, powinny mieć wyrazisty i długotrwały efekt. Kolory farb muszą być żywe, a pigmenty i baza przygotowane z trwałych substancji, które dobrze utrzymują się na twarzy nawet pomimo potu czy złych warunków pogodowych.

Efekty specjalne

Decydując się na zakup pojedynczych farb lub całych zestawów do malowania twarzy, warto sięgnąć po produkty marki Snazaroo, które odznaczają się wszystkimi wymienionymi cechami. Co więcej, producent oferuje także dodatki, które pozwalają na uzyskanie efektów specjalnych, między innymi sztuczną krew w żelu. Dzięki temu każdy uzyska dokładnie taką charakteryzację, jaka najbardziej mu odpowiada.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here