Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe potrafią naprawdę odmienić Twoje wnętrze, a także uczynić je jeszcze bardziej komfortowym w codziennym użytku. Dotyczy to między innymi systemów oświetleniowych wykorzystywanych w domowych kuchniach. W przypadku tych pomieszczeń ilość emitowanego światła (jak i jego konkretnego parametry) mają olbrzymi wpływ na sprawne wywiązywanie się z wszystkich obowiązków. Poniżej skupiamy się na tubach sufitowych – czyli oświetleniu LED dedykowanych do wykorzystania między innymi w kuchniach. Dowiesz się jakie modele tub warto wybrać oraz jakie silne strony i zalety przemawiają za wyborem tego rozwiązania.

Tuby LED – do kuchni i nie tylko 

Tuby LED zyskały sobie popularność i uznanie jako system oświetleniowy dedykowany do użycia w kuchni. Choć wielu odbiorców tub montuje je właśnie w tym pomieszczeniu, to jednak niekiedy stosowane są także gdzie indziej. Przykładowo, tuby mogą okazać się pomocne w wykonywaniu obowiązków i prac w łazience, a także gabinecie lub biurze. Ponadto, tuby można wykorzystać do oświetlenia stołu w jadalni lub innych, wybranych miejsc w Twoim domu.

W przypadku kuchni tuby oświetleniowe okazują się wysoce przydatne z uwagi na warunki emitowanego oświetlenia. Jest ono bardzo skondensowane oraz intensywne. Wiele modeli tub oferuje dodatkowo możliwość nakierowania strumienia światła w wybrane miejsce, zmieniając kąt jego padania. Jest to duże ułatwienie, które docenią wszystkie domowe gosposie. Dobrze oświetlone miejsce pracy może pomóc w sprawnym i szybkim wykonaniu obowiązków. Tym bardziej że w kuchni lub jadalni to właśnie dobrze dobrane oświetlenie punktowe ma największy wpływ na sprawne wywiązanie się z wszystkich zadań.

Polecane modele tub LED

Tuby LED występują w wielu wersjach, różniących się konstrukcją i sposobem montażu. Popularnym rozwiązaniem są tuby o walcowatym, podłużnym kształcie, które można montować przy wykorzystaniu specjalnych systemów podwieszanych. Tuby takie są wysoce estetyczne, zwisają pionowo w dół, a ich smukła i zwarta konstrukcja dodaje całemu pomieszczeniu wdzięki i charakteru. Pod tym względem, tuby pasują jako oświetlenie zarówno w pomieszczeniach niedużych rozmiarów, jak i w dużych przestronnych salonach. 

Dobrym pomysłem będą również tuby przeznaczone do zabudowy – w suficie podwieszanym lub w innych, prostych systemach montażowych. Niektóre modele to także lampy podtynkowe, które można mocować również w zwykłej zabudowie z kartonu i gipsu. Zdecydowaną zaletą wyboru tych rozwiązań jest uzyskiwany efekt przestronności. Pomieszczenia z tubami lub LEDami podtynkowymi wyglądają przestronnie, estetycznie i atrakcyjnie. Tuby pasują idealnie do stylizacji Ikeowskich, loftowych oraz innych, nowoczesnych. 

Tuby LED mają również dodatkowe zalety aranżacyjne i estetyczne. Przede wszystkim – ich obudowa jest bardzo estetyczna, a poszczególne modele występują w wielu wersjach kolorystycznych. Pozwala to na wybór modelu dopasowanego do koloru ścian w Twoich pomieszczeniach, rodzaju umeblowania lub znajdujących się nieopodal dekoracji. Masz także możliwość testowania różnych form i kształtów, wśród których znajdują się zarówno konwencjonalne, owalne tuby, jak i nowoczesne, wysoce futurystyczne i awangardowe rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here