Pojawienie się dziecka na świecie, to niezwykły czas. Jest to wydarzenie, które niesie ze sobą mnóstwo radości, ale jest również nie lada wyzwaniem dla początkującej mamy. Aby odpowiednio przygotować na nadejście naszej pociechy, należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria zarówno dla dziecka, jak i mamy.

Co powinna zawierać wyprawka?

Ubranka, każde dziecko rośnie dość szybko. Dlatego podczas zakupów, należy kierować się rozsądkiem. Gdy kupimy zbyt dużą liczbę ubranek, dojdzie do tego że nie zdążymy wszystkim wykorzystać, a dziecko już wyrośnie.

To na co musimy zwrócić uwagę wybierając, odpowiednie ubranka dla malucha to praktyczność i bezpieczeństwo dziecka. Ubranka dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych tkanin, najlepiej bawełny. Ubranka nie powinny krępować ruchów dziecka i komfortowo się nosić. Najlepiej szukać ubrań, które są zapinane na zatrzask. Takie zapięcie bardzo ułatwia ubieranie malucha.

Wózek i fotelik, są niezbędnymi rzeczami, które powinniśmy kupić przed porodem. Wielu rodziców decyduje się na wózki 3w1, jest to połączenie gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego. Poszukując idealnego wózka dla naszego malucha, oprócz względów estetycznych zwróćmy uwagę na funkcjonalność urządzenia. Są osoby, które kupują każde z wyżej wymienionych przedmiotów osobno. To też jest wyjście, wtedy każdy produkt możemy dopasować do dziecka.

mama i dziecko - akcesoria

 

Gdy dziecko ma się urodzić w sezonie zimowym, najlepiej zakupić dużą gondolę. Czemu? ponieważ musi się do niej zmieścić dziecko ubrane w śpiworek oraz otulone kocykiem.
Ważna jest waga wózka, to czy jest łatwy w obsłudze podczas prowadzenia, czy się składa, czy zmieści się do bagażnika samochodu. Wiele czynników jak widać wpływa na wybór tego odpowiedniego wózka dla dziecka.

Wyposażenie sypialni malucha, podstawowym meblem znajdującym się w pokoju dziecięcym jest łóżeczko. Dostępne są różne rodzaje. Występują łóżeczka tradycyjne mające szczebelki, kołyska i kosz Mojżesza. Wybór zależy od nas.

Materac do łóżeczka, tutaj musimy zwrócić uwagę na jego twardość. Polecane są materace gryczano-kokosowe, z pianki termoelastycznej i silikonowej.

Prześcieradło, najlepiej wybrać bawełniane z gumką. Takie prześcieradło nie będzie się zsuwać z krawędzi materaca, nie stanowi wtedy niebezpieczeństwa dla dziecka.

Rożek bawełniany, idealny otulacz dla dziecka. Przypomina mi okres spędzony u mamy w brzuchu, dzięki temu czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Przeczytaj też: http://www.parotka.pl/zegary-i-budziki-dla-dzieci-jakie-wybrac-najlepiej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here