Białaczka u dziecka to prawdziwa tragedia dla rodziny. Opieka nad chorym dzieckiem nie jest łatwa i wymaga od rodziców ogromnej cierpliwości i siły, by wspierać swoje dziecko w uciążliwym leczeniu. Jak wygląda białaczka u dzieci, jak sobie z nią radzić?

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/bialaczka-u-dzieci-objawy/

Białaczka oznacza, że organizm produkuje za dużo białych krwinek i hamuje wzrost wspólnych krwinek w szpiku kostnym. To prowadzi do letargu i większej potrzeby odpoczynku.

Dzieci z białaczką

U dzieci objawy takie jak letarg, kołatanie serca, zawroty głowy, bóle, gorączki, infekcje, siniaki, krwawienie dziąseł, z nosa lub z brzucha, obrzęk organów, strata wagi, powodują nie tylko dyskomfort, ale znacznie utrudniają funkcjonowanie w normalnym życiu.

Zwłaszcza, że dziecko jest dzieckiem i bardzo chciałoby być równie aktywne, jak jego rówieśnicy. Jednak ten nowotwór najczęściej występuje u dzieci. Zwłaszcza w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W przypadku dzieci jest to choroba, która rozwija się powoli, dają subtelne objawy, zazwyczaj jest wykrywana podczas rutynowych badan krwi lub przy okazji diagnozowania innej choroby.

Jak przebiega choroba?

Białaczka atakuje komórki krwi. Zmienione białe krwinki, które rozwijają się w szpiku kostnym hamują wytwarzanie zdrowych komórek krwi. Wędrując przez krwiobieg docierają do wszystkich narządów wewnętrznych i zaburzają ich pracę.

W jej leczeniu najważniejszy jest czas. Im szybciej zostanie ujawniona, tym większe są szanse na jej wyleczenie. Nie bagatelizujcie objawów u dziecka, które mogą wskazywać na jej obecność!

Zwłaszcza takich objawów jak: anemia, podatność na infekcje, bóle stawów i kości, brak apetytu i bóle brzucha, siniaki, zmęczenie i złe samopoczucie. Skonsultujcie je z lekarzem, zanim będzie za późno! W leczeniu białaczki bardzo ważny jest szybki czas reakcji!

Pamiętajcie również, że sami możecie pomóc innym oddając szpik. To nie boli, a możecie uratować czyjeś życie!

Przeczytaj też: http://hugus.pl/drewniane-zabawki-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here