Klocki magnetyczne to zabawka, jaka pozwoli na poznanie nieznanej, emocjonującej zabawy. Łączenie ich elementów ma w sobie coś z magii, dzięki której można wyczarować prawie wszystko. Zacząwszy od wyrazu z literek, przez statek kosmiczny aż po roześmianą twarz. W wielu sklepach odnajdziesz oferty, jakie mogą dobrze sprawdzić się jako upominki dla dziewczyn oraz chłopców, zarówno niewielkich jak również starszych konstruktorów. Zabawki magnetyczne powstały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

Czym są klocki magnetyczne?

Magnetyczne klocki – chromatyczne, momentem o ciekawych rozmiarach zabawki strukturalne. Zabawa nimi polega na łączeniu ze sobą namagnesowanych składników. Od prostych, prostych metod po niezwykłe trójwymiarowe formy – wszystko, co doradzi nam kreatywność wykonamy z klocków magnetycznych, jakie łączą się ze sobą za pomocą przyciągania magnetycznego. W sklepach odnajdziemy klocki dedykowane dla każdej kategorii wiekowej. Klocki magnetyczne dla niewielkich dzieci składają się z paru większych elementów oraz obłożone są pewnym tworzywem.

Jak układać klocki magnetyczne?

Układanie klocków magnetycznych polega na łączeniu ze sobą namagnesowanych kuli oraz patyczków. Skomplikowaniem zabawy jest fakt, iż klocki mogą się odpychać, gdy dziecko będzie próbowało połączyć je tymi samymi biegunami magnetycznymi. Z klocków można robić łatwiejsze, płaskie konstrukcje – kontury obiektów lub figur geometrycznych czy literki oraz cyferki, jakie pomogą w nauce. Konstrukcje trójwymiarowe są niezwykle trudne, jednak dają dzieciom znacznie atrakcyjniejszej atrakcji oraz umożliwiają im ćwiczyć przestrzenne myślenie.

Jakie klocki magnetyczne dobrać?

Zabawki magnetyczne przede wszystkim powinny być wybierane do wieku dziecka. Poleca się kupowanie tego rodzaju zabawek dzieciom, jakie ukończyły 3 lata oraz nie mają już skłonności do brania do buzi małych składników. Należałoby także pamiętać, iż klocki magnetyczne dla niewielkich dzieci składają się często z większych elementów, natomiast klocki z magnesem dla dzieci starszych mają już mniejsze części. Właśnie dlatego zawsze musimy patrzeć zarówno na zaznaczenia na opakowaniu, jednak także na indywidualne preferencje dziecka. Wszelkie owe klocki są niezwykle zbliżone. Natomiast zbliżone nie oznacza takie same. Klocki owe wywodzą się ze Szwajcarii. Wszelkie marki mają jednakowy cel: rozwijanie fantazji oraz pomysłowości Twojego dziecka oraz co do tego nie ma sprzeczności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here