Poczucie bliskości jest niezwykle ważne w życiu każdego człowieka i to niezależnie od wieku. Szczególnie ważne jest to w przypadku małych dzieci. Nie może zatem dziwić, że rodzice, organizując opiekę nad swoimi dziećmi, szukają takich żłobków i przedszkoli, w których ich pociechy będą miały poczucie bliskości. Dobrym rozwiązaniem, cieszącym się coraz większą popularnością, są bliskościowe punkty opieki. Czym są takie miejsca?

Innowacyjna opieka nad dziećmi

Dużym zainteresowaniem już od dawna w całej Polsce cieszą się żłobki bliskościowe. Dziś stanowią bardzo dużą konkurencję dla żłobków publicznych. Żłobki bliskościowe są żłobaki prywatnymi. Jednak opłata czesnego w żaden sposób nie odstrasza rodziców. Wynika to z tego, że takie żłobki zapewniają znakomitą opiekę nad dziećmi.

Bliskościowe żłobki w Warszawie bazują przede wszystkim na innowacyjnych metodach opieki. Oznacza to, że żłobek zapewnia dziecku wszechstronny i prawidłowy rozwój. Podkreślić trzeba, że metody opieki, o których mowa przede wszystkim oparte są na bliskości.

Bliskościowe żłobki dla dzieci

Dziś żłobki bliskościowe działają w wielu miastach w całej Polsce. Jak wspomniano, bazują one na poczuciu bliskości, ale i bezpieczeństwa oraz zrozumieniu. Oznacza to, że opieka nad dziećmi ukierunkowana jest przede wszystkim na ich potrzeby.

Wykwalifikowani opiekunowie każde dziecko traktują w sposób indywidualny. Każdemu dziecku poświęcają odpowiednią ilość czasu. Oznacza to, że dzieci w żłobkach biskościowych nie są traktowane jak grupa, lecz do każdego dziecka stosowane jest podejście indywidualne. To w bardzo pozytywny sposób wpływa na jego rozwój. Pamiętać bowiem trzeba, że każde dziecko rozwija się inaczej.

Nie można zatem traktować wszystkich maluchów w taki sam sposób. Taka właśnie zasada realizowana jest w żłobkach bliskościowych. Jest to możliwe dzięki temu, że grupy w żłobkach bliskościowych są bardzo małe. Dzieci w takich placówkach otaczane są miłością, bliskością, ciepłem, empatią i troską.

Pozytywny wpływ na rozwój dziecka

Dużą przewagą żłobków blikościowych jest z pewnością to, że stosują one nowoczesne metody, które w zdecydowanie lepszy sposób pozwalają maluchowi poznawać otaczający go świat. Wynika to z tego, że w takich placówkach opiekunowie zachęcają dzieci do samodzielności. Wszystko to pozytywnie wpływa na poznawanie nowych umiejętności oraz rozwój kreatywności. Możliwe jest to dzięki temu, że w tego typu placówkach przede wszystkim stawia się na rozwój poprzez zabawę. Dzieciom sprawia to dużo radości, a nowe umiejętności przychodzą niemal same.

Po pewnym czasie zauważyć można, że nowe dla dzieci czynności wykonywane są przez nie w sposób zupełnie naturalny. Co ważne, bardzo szybko zauważają to sami rodzice. To właśnie jeden z tych powodów, dla którego żłobki bliskościowe cieszą się coraz większą popularnością. Rodzicie, sami widzą, jak szybko i pozytywnie rozwija się ich maluch. Nie bez znaczenia jest również to, że rodzic, wiedząc, do jakiego miejsca oddaje dziecko, czuje się bezpiecznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here