Jesteś w ciąży i nie wiesz jak teraz postąpić, czy pracować dalej czy iść na zwolnienie lekarskie?

Wybór ciąża a praca?

Wiem to z autopsji. Nie jest to łatwy wybór. Jednak z własnego doświadczenia, wiem jak bardzo kobieta potrafi ubolewać nad przybywającymi kilogramami, złym samopoczuciem w ciąży. Praca jest odbiciem tego wszystkiego. Jak chodzisz do pracy, jesteś w ciągłym ruchu, co poprawia twoją kondycję i nie pozwala tak bardzo przytyć. Sam płód podczas ruchu dużo lepiej się rozwija.

Wybór ciąża a praca?Kiedy jednak zrezygnujesz z pracy, na rzecz zwolnienia lekarskiego, musisz liczyć się z przybywaniem kilogramów, ciągłym podjadaniem, frustracją podczas każdej wykonywanej czynności. Kiedy już usiądziesz na kanapę, gwarantuję ci, że spędzisz na niej całą ciążę zamartwiając się, czy wszystko jest w porządku. Będziesz czytała te straszne opinie w internecie i wyszukiwała różnych, niepotrzebnych rzeczy, które w tym czasie zakłócają twój spokój.

Jednak najważniejszą kwestią przy wyborze dom, czy praca jest to, w jakich warunkach pracujesz. Jeśli nie pracujesz w żadnej chemii, nie masz ciężkiej pracy, to warto choć początek ciąży w niej przetrwać. Pamiętaj też, że będąc w ciąży pracodawca nie ma prawa cię zwolnić i musi zapewnić ci stanowisko bezpieczne dla osoby w twoim stanie.

Jeśli masz umowę na czas określony, pracodawca musi trzymać cię przynajmniej do samego rozwiązania, czyli porodu, opłacając twoje składki. Jeśli jednak masz umowę na czas nieokreślony czyli na stałe, pracodawca będzie jeszcze długi czas musiał cierpieć z powodu twojego braku. Ciąża, potem urlop rodzicielski, macierzyński, a nawet wychowawczy. Chcąc skorzystać ze wszystkiego, masz 4 lata wolnego od pracy, wciąż z możliwością powrotu do niej, na takich warunkach na jakich ją opuszczałaś.

Warto przemyśleć te kwestie i zastanowić się dokładnie czego oczekujemy po ciąży. Sama jestem mamą półtorarocznej już córki i wiem, że siedzenie w domu potrafi przysporzyć wiele trosk, a te lepiej zachować na czas spędzany z maluszkiem, bo nie raz dostaniesz w kość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here