Narodziny dziecka to rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu, od tej pory musimy odstawić własne potrzeby na bok i skupić się na wychowaniu swojego maleństwa. Jest to trudne wyzwanie, ciągłe zmęczenie, nieprzespane noce, czuwanie w czasie choroby. Jednak wystarczy jeden uśmiech dziecka i zapominamy o wszystkich trudach dnia codziennego.

500 plus na drugie dziecko

500 plus na drugie dzieckoDziecko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i miłości, w takim domu będzie zdrowo się rozwijało i dawało rodzicom szczęście, gdyż dzieci to największy skarb na świecie. Wychowanie dziecka, jego edukacja, studia, wszystko to wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi. Do niedawna przyrost naturalny w naszym kraju spadał z roku na rok, przyczyną takiego stanu rzeczy było duże bezrobocie i bieda, która zaglądała wielu rodzinom w oczy. Taki stan rzeczy nie pozwalał wielu młodym małżeństwom na decyzję o staraniu się o potomstwo. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy rządy w naszym kraju przejęła partia Prawo i Sprawiedliwość na czele z Jarosławem Kaczyńskim. Idąc do wyborów, które ostatecznie bezapelacyjnie wygrali z większością posłów w Sejmie, obiecali każdej rodzinie pomoc finansową w postaci 500 złotych na każde dziecko.

Efekty 500 plus

Ta obietnica z pewnością przyczyniła się do tak wysokiej wygranej, po której Prawo i Sprawiedliwość mogło objąć samodzielne rządy w naszym kraju. Obietnica wyborcza została spełniona. Nie mniej jednak została ona nieco zmodyfikowana. Otóż 500 złotych na pierwsze dziecko przysługuje tylko wtedy, gdy dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 800 złotych. Zatem zarobki powyżej 2400 na trzy osoby odbierają nam możliwość uzyskania tego świadczenia. Natomiast 500 plus na drugie dziecko i kolejne przysługuje już każdej rodzinie bez względu na zarobki. Najważniejsze jest, że dzięki temu posunięciu rządu zmniejszyła się liczba rodzin skrajnie biednych. Więcej małżeństw decyduje się na dzieci. Przyrost naturalny w końcu obrał właściwy kierunek. Jest nas coraz więcej i takie statystyki utrzymują się od momentu wprowadzenia tych świadczeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here