Wiele bajek i filmów animowanych ma swoje piosenki, które w różnych momentach śpiewają bohaterowie. Dzieci bardzo lubią te śpiewane dodatki w swoich ulubionych bajkach i filmach, a nawet z czasem same sobie chętnie nucą.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/piosenki-z-bajek-dla-dzieci/

Disney

W tym przypadku trzeba przyznać, że Disney zawsze w ten sposób konstruuje wszystkie swoje bajki oraz filmy animowane, że są one jakby musicalowe. Dzieci bardzo lubią ten zabieg i z chęcią w późniejszym czasie śpiewają sobie piosenki, które wykonali wcześniej ich ulubieni bohaterowie.

Dodatkowo na rynku pojawiają się również różne składanki muzyczne z hitami z bajek, które można zakupić i odtwarzać dziecku w domu.

W disneyowskich realizacjach bardzo często bajki mają swoje polskie odpowiedniki piosenek, które później stają się hitami. Do takich przebojów należy chociażby utwór „Mam tę Moc” z Krainy lodu. Dzieci bardzo lubią takie piosenki i czasem proszą nawet swoich rodziców o to, by im zaśpiewali, więc lepiej uważnie oglądaj wszelkie bajki i ucz się tekstów piosenek!

Składanki muzyczne

W obecnych czasach bardzo dobrze sprzedają się różne składanki muzyczne, które są wykonane przez bohaterów bajek lub filmów animowanych. W latach 90-tych królowały Smerfne hity, obecnie to raczej mix zebranych piosenek z filmów lub po prostu wykonanie różnych utworów przez specyficzne postaci z bajek, jak np.: Alvin i wiewiórki.

Śmieszne głosiki, które użyczane są postaciom z bajek i filmów również towarzyszą im w piosenkach i różnych utworach muzycznych. Możesz poprosić swoje dziecko, aby zdradziło ci, jakie piosenki najbardziej lubi i śpiewać razem z nim lub jemu na dobranoc. Z pewnością sprawi mu to radość, a także utworzy piękne wspomnienia na przyszłość!

Pamiętasz jeszcze, co śpiewali ci twoi rodzice lub babcia z dziadkiem na dobranoc? Pozwól, żeby i twoje dziecko miało takie wspomnienia! To cudowne chwile i nie ma się co wstydzić, jeśli uważasz, że nie masz talentu wokalnego, przecież nie o to chodzi!

Przeczytaj też: http://www.maminek.pl/usuwanie-migdalkow-w-wieku-dzieciecym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here