Kiedy rodzi się dziecko bardzo staramy się o nie dbać i robimy wszystko, żeby się nie przeziębiło. Wiele niepokoju u rodziców budzi pojawienie się gorączki. Czasem jest ona nagła lub stopniowa. Zawsze jest sygnałem tego, że w organizmie coś się dzieje niedobrego i próbuje on podjąć walkę z infekcją. Czasami układ odpornościowy sam poradzi sobie z wirusami, a czasami trzeba ingerencji lekarza i leków.

Temperatura niemowlaka

Temperatura niemowlakaWarto pamiętać o tym, ze nawet niegroźne z pozoru przeziębienie może powodować powikłania. Zawsze trzeba wyleczyć do końca i dbać o siebie i dziecko. Temperatura niemowlaka jest odrobinę wyższa niż temperatura ciała dorosłego człowieka. Dobrze jest o tym pamiętać i kiedy zobaczymy na termometrze 37 stopni, nie ma co panikować ponieważ dziecko może mieć taką temperaturę Środowisko medyczne tłumaczy, że nie powinno zbijać się farmakologicznie stanu podgorączkowego. Trzeba zacząć działanie jeśli gorączka wynosi około 38 stopni, jeśli nie towarzyszą jej inne dolegliwości, możemy walczyć z nią powszechnie dostępnymi na rynku środkami farmakologicznymi. Jeśli jednak nie ustępuje po trzech dniach należy udać się do lekarza. Gorączkę zbijamy paracetamolem lub ibuprofenem. Nie należy przekraczać dawki podanej na opakowaniu, ponieważ może to prowadzić do efektów ubocznych oraz wywołania reakcji alergicznej.

Jak zbić gorączkę u dziecka?

Dzieci zwykle łagodnie znoszą choroby, są dzielne, niektóre czasami marudzą, ale podwyższona gorączka nie oznacza, że dziecko będzie leżało cały dzień i będzie apatyczne, tak jest w przypadku wyższej temperatury w okolicy 39 stopni i trzeba powiedzieć,że każdy bobas jest indywidualnością, więc przechodzi inaczej pewne procesy.

Jeśli nie chcemy podawać leków farmakologicznych, możemy spróbować zbijać gorączkę kąpielą o dwa stopnie niższą iż temperatura ciała, okładami lub sokiem malinowym. Kąpiel przynosi zwykle dobre rezultaty, trzeba jednak pamiętać, żeby woda była tylko odrobinę chłodniejsze od temperatury ciała, można ją sprawdzić własnym łokciem, jeśli nie odczuwamy różnicy woda jest idealna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here