Kiedy maleństwo przychodzi na świat rodzice chcą zatrzymać chwile na zawsze. Mogą to uczynić za pomocą fotografii. Jeśli jesteście na etapie rozważania sesji noworodkowej to koniecznie przeczytajcie co powinniście o niej wiedzieć.

Nie wszystko jest takie na jakie wygląda

Zapewne oglądając przykładowe zdjęcia zastanawialiście się jak to możliwe, że noworodek utrzymuje się w tak ciekawych pozycjach. Okazuje się, że jest to zasługa obróbki zdjęć. I bardzo dobrze! Takie maleństwa nie powinny przyjmować nienaturalnych dla nich ułożeń, ponieważ mogłyby one zaszkodzić ich zdrowiu. Dlatego też konieczna jest asekuracja ze strony dorosłej osoby, której dłonie, czy ręce zostają następnie wymazane z ujęcia. Upewnijcie się, ze wasz fotograf ma wiedzę na temat tak małych dzieci i czy zajmuje się tego typu sesjami zawodowo. Jeśli tak, to z pewnością zdradzi kilka trików, które stosuje w swojej pracy.

Sesja noworodkowa – kiedy się na nią wybrać?

Zakładając, że fotograf został wybrany można przejść do kwestii terminu. Sesje noworodkowe wykonuje się zazwyczaj w 7-14 doby życia maleństwa. Wszystko dlatego, że jest to takie okienko czasowe, w którym dziecko prawie cały czas śpi. Nie posiada wówczas jeszcze żadnych problemów  skórnych, czy kolek. Do tego jest bardzo elastyczne co pozwala na układanie go w przeróżnych (bezpiecznych!) pozycjach. Kolejny termin wykonania sesji to zazwyczaj dopiero 3 miesiąc życia. Wtedy istnieje już kontakt wzrokowy z dzieckiem, a ono samo potrafi uśmiechnąć się do obiektywu.

Termin sesji noworodkowej zarezerwuj wcześniej

Słowo „wcześniej” oznacza nawet kilka miesięcy w przód. Doby fotograf ma napięty grafik, więc zgłosić się do niego należy będąc jeszcze w ciąży. Nie martwcie się, że nie znacie dokładnej daty porodu. Specjalista ustali widełki czasowe, w którym spotkacie się na wykonanie zdjęć. Z całą pewnością poprosi również o informowanie go o sytuacji, względem zmian planowanej daty porodu.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Do sesji nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Na takie wyjście zabiera się ze sobą to co zawsze, czyli środki higieniczne, jeśli trzeba to mleko w butelce, a także ubranie na zmianę. Stroje, a także wszelkiego rodzaju gadżety dekoracyjne będzie posiadał (zazwyczaj) fotograf w swoim miejscu pracy. Godzinę rozpoczęcia sesji najlepiej jest ustalać pod kątem rytmu dnia maleństwa. Tak by go na siłę nie usypiać, czy wybudzać.

Sesja noworodkowa – ile czasu trwa?

Czas trwania sesji może być bardzo różny. Zazwyczaj będzie to od 2 do 3 godzin. Jednak wszystko zależy od współpracy małego modela. Przerw na karmienie, przewijanie, a także na zmianę aranżacji. Fotografowie rezerwują sobie zazwyczaj dużo więcej czasu biorąc pod uwagę wszystkie ewentualności, które mogą się przydarzyć.

Tak przedstawia się zestawienie pięciu bardzo istotnych elementów sesjo noworodkowej. Pamiętajcie, by znaleźć odpowiednią osobę do jej wykonania. Na początek możecie wyszukać np „sesja noworodkowa warszawa” w internecie. Możecie również od razu kliknąć tutaj i zobaczyć jak pracuje dobry fotograf. Dobry, czyli taki który zna się na potrzebach rodziców i oczywiście dziecka. Będzie on brał pod uwagę potrzeby modela i odznaczy się odpowiednim podejściem do swojej pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here