U każdego dziecka przychodzi taki czas, że pragnie ono mieć swój rowerek. W dzisiejszych czasach istnieje wiele rodzajów rowerków, np. rower trójkołowy, górski, miejski a pierwszym jaki rodzice prezentują swojemu dziecku jest bardzo już znany rowerek biegowy. Rowerek tego rodzaju przeznaczony jest dla dzieci do 3-4 lat wielkość jego kół to poniżej 16″.

Rowerki dla dzieci od 4 lat

Aby dobrać odpowiednią wielkość rowerka dla dziecka warto zapoznać się z tabelkami jakie Rowerki dla dzieci od 4 latmożna znaleźć w internecie na stronach producentów rowerków. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko rozmiar kół się liczy ale także wysokość ram, aby w razie problemów z jazdą dziecko z łatwością mogło z niego zejść. Rowerki dla dzieci od 4 lat to rowerki mające 16″ koła. Warto też przed kupnem rowerka wziąć ze sobą dziecko i przymierzyć je do wielkości danego modelu. Jeśli rowerek ten ma być prezentem można poprosić o pomoc koleżankę, która ma dziecko w podobnym wieku lub kogoś z rodziny.

Przydatnym elementem budowy są również kołnierzyki na zewnętrznej stronie uchwytów kierownic, najlepiej żeby były one wysokie, ponieważ ich zadaniem jest chronienie dłoni przed zsunięciem się z kierownicy i ewentualnym upadkiem dziecka.

Ważną rzeczą jest obudowa osłaniająca łańcuch, jest to dla bezpieczeństwa aby dziecku nie wkręciła się w niego nogawka lub sznurówka od buta. Przydatnym elementem wyposażenia są błotniki, które ochronią przed ochlapaniem wodą lub błotem z kałuży po której przejedzie dziecko. Jeśli rowerek posiada przedni hamulec należy pamiętać zęby nie był on zbyt mocno wyregulowany, ponieważ naciśnięcie go może zablokować przednie koło i doprowadzić do upadku.

Podstawowym elementem jaki powinien mieć mały rowerzysta jest kask

Do nauki jazdy świetnie sprawdzi się rowerek z dwoma bocznymi kółkami oraz kijek asekuracyjny do podtrzymywania oraz ewentualnego popchnięcia dziecka. Rowerki dla dzieci od 4 lat nie muszą mieć przerzutek, ponieważ nie koniecznie mogą one ułatwić dziecku naukę jazdy. Do rowerka można również dokupić koszyczek lub zabawkowy dzwonek, gadżety te często mogą odwracać uwagę dziecka od jazdy rowerem, ponieważ będzie ono wolało dzwonić bez przerwy dzwonkiem. Jednak zdarzają się takie sytuacje, że wyżej wymienione gadżety motywują dziecko do nauki jazdy na nowym rowerku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here