Przyjście na świat dziecka jest wielkim przeżyciem dla całej rodziny, a dla rodziców malucha wielki wyzwaniem. Wyprawka dla noworodka jest często przygotowywana przez wiele miesięcy. Kilkanaście kompletów ubranek, pieluszki, chusteczki, pościel dla noworodka na zmianę to podstawa. Przygotowując wyprawkę powinniśmy jednak pamiętać też o kilku praktycznych rzeczach, które ułatwią nam opiekę nad maluchem. Co to takiego? O możliwościach przypomina przedstawiciel sklepu internetowego Ewox.pl

Mebelki dla dziecka

Noworodek zazwyczaj śpi w łóżeczku stojącym tuż obok łóżka rodziców. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ maluch będzie domagał się jedzenia nawet kilka razy w nocy. Już mniej oczywiste jest posiadanie osobnej komody na ubranka i inne niezbędne do opieki nad dzieckiem rzeczy. Wielu polskich producentów oferuje w swoich sklepach małe komody z szufladami i półeczką, pozwalającą trzymać na podorędziu np. pieluchy, chusteczki czy krem. Komody często są wyposażone w przewijaki, ale w razie potrzeby można taki dokupić osobno. Przy okazji warto zakupić też kilka pokrowców na przewijak – dziecku przyjemniej leżeć na miękkim materiale niż na zimnym tworzywie sztucznym.

Zdrowie i higiena

Zawsze pod ręką warto mieć również kilka podstawowych artykułów higienicznych. Oczywiste są chusteczki nawilżane, higieniczne czy pieluszki terowe, ale przyda się kilka innych rzeczy. Płatki kosmetyczne i patyczki do uszy przydają się przy pielęgnacji pępka w pierwszych tygodniach po urodzeniu. Sól fizjologiczna w ampułkach będzie niezbędna przy ewentualnym przemywaniu zaropiałych oczek, a przyda się także w przypadku udrażniania noska przy katarze. W takiej sytuacji warto mieć na wyposażeniu również aspirator do czyszczenia nosa. Podobnie wygląd sprawa z oliwką. Może nie będzie potrzeby nawilżania skóry dziecka codziennie, ale gdy taka konieczność zaistnieje lepiej mieć już oliwkę w szufladzie. Choć wielu specjalistów zaleca obecnie suchą pielęgnację pupy, to jednak w przypadku wystąpienia podrażnień dobrze posiadać krem dla niemowląt.

Kupując wszelkie produkty higieniczne, pamiętajmy że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo malucha. Dlatego kupujmy tylko sprawdzone produkty w aptekach lub sklepach polskich producentów.

Zobacz też: https://gemini.pl/kategoria/dziecko/przewijanie/przewijaki

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here