Wiosna i lato być może mało kojarzą się z ubraniami takimi jak swetry, ale nie można zapominać, że tę część garderoby nosimy nie tylko zimą. Delikatne, cienkie swetry mogą być doskonałym dodatkiem na chłodniejsze dni i wieczory także w najcieplejszych miesiącach roku. Zwłaszcza jeśli są wykonane z dobrej jakości dzianiny.

Dlaczego nie tkanina i jaka to różnica?

Już początkujący krawiec doskonale wie, że między tkaninami i dzianinami występuje zasadnicza różnica. Te pierwsze są tkane za pomocą dwóch nici, które przeplatane poziomo i pionowo. Dzianinę tworzy się z jednej nitki, która układa się w charakterystyczne oczka. Co to oznacza dla użytkownika materiału? Tkanina będzie mało rozciągliwa, zatem kiepsko nada się na szycie odzieży przylegającej do ciała. Dzianina natomiast rozciąga się w każdym kierunku, więc spokojnie można z niej wykonać nawet takie rzeczy jak pończochy czy rajstopy. W przypadku swetrów również ma to znaczenie.

Oversizowe i przylegające – swetry i sukienki z dzianiny na każdą okazję

Do szycia swetrów dzianiny nadają się doskonale. Pozwalają na swobodny przepływ powietrza, dzięki temu, że posiadają charakterystyczne oczka. Mogą luźno opadać lub dokładnie przylegać do ciała, a mimo to dają skórze przestrzeń do oddychania. Dzięki temu nawet w ciepłe, letnie dni możesz sobie pozwolić na dodatek w postaci lekkiego sweterka. To także świetny element garderoby na chłodniejsze wieczory, a warto zauważyć, że latem spędzamy je głównie na świeżym powietrzu.

Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie dzianin w produkcji sukienek. Rozciągliwość, przewiewność, a przy tym oryginalność – to właśnie te cechy, które sprawią, że sukienka może być wygodna i praktyczna. Nie sposób nie zwrócić tu uwagi na wzory i kolory dzianin. Paleta jest w zasadzie nieograniczona. Dzięki temu możliwe jest zrealizowanie właściwie każdego projektu krawieckiego.

Do czego jeszcze przydadzą się dzianiny?

Letnie, dzianinowe sweterki to na pewno świetna propozycja modowa, jednak dzianiny wykorzystuje się również do produkcji rzeczy całkowicie podstawowych. W przypadku akcesoriów dla kobiet to głównie pończochy i rajstopy. Warto o tym wspomnieć, ponieważ fakt, że możemy nosić takie części garderoby zawdzięczamy właśnie konstrukcji dzianiny. Dzięki dwóm niciom jest ona bardzo rozciągliwa, ale przy tym trwała. Może doskonale przylegać do ciała i przy tym znacznie poprawiać jego wygląd. Warto te właściwości docenić, ponieważ na co dzień bardzo ułatwiają życie, zwłaszcza kobietom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here