Moda zawsze była obecna, jest obecna i zapewne będzie obecna. Niektórzy podążają za nią ślepo, inni nie zwracają na nią uwagi. Jednak najbardziej narażone na wpadnięcie w wir bezmyślnego podążania za modą są nastolatki. Oczywiście wiele rzeczy wynosi się z domu. A więc rodzic podążający za modą może mieć wpływ na późniejszy stosunek dziecka do niej. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ również środowisko w jakim przebywa dziecko ma na nie pewien wpływ. Oczywiście, jeżeli podchodzimy do mody z głową, to nie powinniśmy mieć z nią żadnego kłopotu. Problem zaczyna się, gdy ślepo za nią podążamy, co można zaobserwować szczególnie u młodych ludzi.

Modny dzieciak

Modny dzieciakNajczęściej wpływ na, w pewnym sensie, uzależnienie od mody ma otoczenie, w którym znajduje się nastolatek. Gdy otacza się znajomymi, którzy dużą wagę przywiązują do rzeczy najnowszych i w dodatku wyprodukowanych przez znane marki, młody człowiek chcąc wpasować się w towarzystwo zacznie się interesować modnymi rzeczami i nalegać na posiadanie każdej nowości, a jak wiadomo modna szybko się zmienia. Nastolatek, który ślepo podąża za modą nie będzie zastanawiał się, czy dana rzecz jest użyteczna ani czy ma sens zmiana niedawno kupionego przedmiotu na nowy, tylko dlatego, że stary wyszedł z mody. Wiadomą rzeczą jest, że większość rodziców nie jest w stanie sprostać finansowo wymaganiom dziecka goniącego za trendami i dobrze, ponieważ czasami otwiera to nastolatkom oczy, jednak w niektórych przypadkach powoduje bunt. Co zrobić, aby nasz modny dzieciak nie wszedł nam na głowę?

Warto zachować umiar

Najlepiej od razu wyznaczyć granice i pokazać, że przedmioty nie powinny być celem, lecz środkiem. Ważną rzeczą jest, aby dziecko znało wartości poszczególnych przedmiotów i wiedziało do czego one służą. Dobrze jest również nauczyć dziecko szacunku do rzeczy i używania ich przez dłuższy czas, jeśli się do tego nadają. Nasze dziecko powinno również mieć świadomość, że modne ubrania i gadżety nie sprawią, iż będzie bardziej lubiane lub stanie się lepszym człowiekiem. Aby to wiedzieć powinno mieć prawidłowo zbudowane poczucie własnej wartości. Oczywiście nie można zabronić dziecku podążania za modą, jednak wszystko z umiarem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here