Czy istnieje skuteczna recepta na odpoczynek? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć złożona, ponieważ każdy ma swój sposób na relaks i odprężenie. Jednemu pomaga wcześniejsze położenie się spać, ktoś inny woli wypić coś mocniejszego na ukojenie nerwów. Sposobów jest wiele, ale najważniejsze to znaleźć swój, niezawodny. W poniższym artykule podpowiadamy najskuteczniejsze sposoby na relaks po ciężkim dniu.

Jak odpocząć od obowiązków domowych i dzieci?

Codzienna monotonia obracająca się wokół tych samych zadań jak sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie i zakupy może być bardzo męcząca. Jeśli do tego dochodzą jeszcze dzieci i ogarnięcie wszystkich kwestii związanych z ich opieką to zmęczenie mamy murowane. Dlatego tak ważne jest, aby w całym tym domowym harmidrze, wygospodarować chwilę na naładowanie akumulatorów.

O tym, jak znaleźć czas dla siebie przeczytaj na blogu dla kobiet Planeta Wenus i zadbaj o komfort dla duszy i ciała. Choć z pewnością kochasz swoje dzieci nad życie i w ogień byś za nimi wskoczyła, to jednak twój organizm, jak każdy inny, rządzi się swoimi prawami i musi mieć czas na odpoczynek i regenerację.

Od bycia rodzicem nie można uciec. Nie istnieje od tego żaden urlop czy L4. Rodzicem i gospodynią domową jesteś przez 24 godziny na dobę. Każda kobieta ma czasem serdecznie dość. W takich momentach należy przystanąć i tak zagospodarować swój czas, aby nie doprowadzić się do stanu chronicznego zmęczenia i wypalenia. To może mieć szereg bardzo nieciekawych konsekwencji.

Zatem pomyśl wreszcie o sobie i zorganizuj chwilę dla siebie. Weź kartkę i zapisz na niej wszystkie rzeczy, które chciałabyś zrobić i o których wiesz, że przyniosą ci ulgę oraz przyjemność. Możesz wypisać, co tylko ci się podoba. Może być to wyjście do kina samej lub z koleżanką, kąpiel w wannie bez dziecka dobijającego się do drzwi, wizyta u kosmetyczki, fryzjera, masaż czy wieczór z dobrą książką i lampką wina. Możesz zorganizować sobie babski wyjazd gdzieś na weekend, podczas którego wyłączysz telefon i skupisz się wyłącznie na sobie. Już dziś, zakomunikuj w domu, że przyszedł czas dla ciebie i musisz być przy tym stanowcza. Nie ma, że boli, że nie będzie posprzątane czy ktoś będzie musiał zrezygnować ze swoich planów, by zająć dzieckiem i domem. Ty robisz to na okrągło, więc teraz niech zrobią to inni.

Nie zapominaj o własnych potrzebach i nigdy ich nie odkładaj, jako mniej ważne. Twoje potrzeby są tak samo ważne, jak wszystkich innych domowników.

Jak odpocząć od pracy?

Praca zawodowa może być tak samo stresująca co natłok obowiązków domowych, a nawet bardziej. Która z nas nie wraca czasem do domu, trzaskając drzwiami i rzucając torebką w odległy kąt mieszkania? Znasz to? No właśnie. Nie da się całkowicie uwolnić od codziennego stresu w pracy, ale można znaleźć sposoby na zdystansowanie się do nich i złapanie oddechu od codziennej adrenaliny, nerwów i pośpiechu. Zmęczenia i przygnębienia nie należy traktować jako porażki czy oznaki słabości. Wprost przeciwnie. Oznacza to, że dałaś z siebie wszystko i twój organizm opadł z sił. Nikt nie jest w stanie non stop pracować na pełnych obrotach, zatem daj sobie czas i prawo do relaksu oraz pełnego lenistwa.

Możesz uwolnić drzemiącą w tobie adrenalinę poprzez aktywność fizyczną. Uprawiaj sport, ćwiczenia, biegaj, organizuj górskie wycieczki itp. Niech to będzie taka aktywność, która z jednej strony pomoże ci wyrzucić z siebie wszystkie złe emocje i jednocześnie, wpłynie na ciebie kojąco. Wiele kobiet wybiera się na kurs boksu, a uczenie się różnych ciosów na worku treningowym pozwala im się „wyżyć”. Lepiej na worku niż na człowieku, prawda?

Sięgaj po coś, co od dawna chciałaś zrobić, ale stale brakowało ci czasu. Odśwież swoje pasje, zainteresowania. Zrób to, co przyniesie ci radość i pozwoli zdystansować się od codziennych trudności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here