Właśnie zostałeś lub zostałaś rodzicem i pewnie bezpieczeństwo twojego dziecka spędza Ci sen z powiek. To normalne w przypadku świeżo upieczonych rodziców. Próbujesz z gąszczu informacji wyłowić te właściwe i głowisz się jak w bezpieczny sposób przewozić dziecko w foteliku.

Dziecko w foteliku

Dziecko w fotelikuZacznijmy od początku, czyli od noworodka. Zapewne zastanawiałeś się nad słynną opcją 3w1 czyli wózek głęboki, spacerówka i pierwszy fotelik dla dziecka zakupione w jednym zestawie. Zazwyczaj takie komplety wyglądają bardzo korzystnie cenowo ale foteliki nie spełniają minimalnych norm. Może warto mnie wydać na sam wózek a trochę więcej zainwestować w fotelik? Na pewno nie zaszkodzi za to sprawdzić jak wygląda ocena wybranego przez nas fotelika w testach profesjonalistów i skontrolować jego wynik w tzw. „crush testach”. Dziecko w foteliku powinno być przewożone tylko i wyłącznie odpowiednio zapięte. Na nic zda się najlepszy i najdroższy sprzęt, jeśli nie będziemy przestrzegać wytycznych i luźno zapinać pasy. Co ważne szczególnie zimą – dziecko w foteliku nie może być ubrane w grubą kurtkę – tylko w ten sposób będziemy w stanie w bezpieczny sposób zapiąć pasy. Nie kupuj fotelika na wyrost ale tez nie przesadzaj w drugą stronę, nie można przewozić malucha w foteliku, z którego już wyrósł.

Jak dobrać rozmiar fotelika?

Kieruj się tutaj instrukcją sprzętu: sprawdź oznaczenia wagi dla danego urządzenia. Zazwyczaj pierwsze foteliki, tzw. „nosidełka” są odpowiednie do 13 kg. Następny przedział wagowy to 9-18 kg lub 9-25 a potem 15-36 kg. Tak długo jak możesz staraj się przewozić dziecko w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy. Udowodniono, że w przypadku kolizji jest to najbezpieczniejszy sposób na uniknięcie urazów u dzieci. Jeśli będziesz kupował fotelik z drugiej ręki, to tylko i wyłącznie ze sprawdzonego źródła. Foteliki uczestniczące w wypadku drogowym nie nadają się do ponownego użytku. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie widać ubytków, mogły powstać mikrouszkodzenia, które wykluczają taki sprzęt z dalszego użytkowania. Tych kilka zasad zapewni, że twoje dziecko w foteliku będzie bezpieczne a Ty szczęśliwy z dobrze wypełnionego zadania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here