Dziecko niepełnosprawne nie jest nikim gorszym. Chyba od tego powinno zacząć się każdy tekst, który traktuje o osobach z niepełnosprawnością. Obserwując dzisiejsze społeczeństwo można jednak odnieść mylne wrażenie. Jednak wina w tym wszystkim osób dorosłych. No bo kto w końcu przekazuje wzorce młodszym osobom, młodszym dzieciom.

Dziecko niepełnosprawne

Dziecko niepełnosprawneNiestety, coraz częściej dochodzi do takich przypadków, kiedy Rodzic zamiast pokazać swojemu dziecku, że z niepełnosprawną osobą również można się doskonale bawić, to jest wręcz odwrotnie. Rodzic zabiera normalne dziecko jak najdalej, aby właściwie nie robić sobie problemu. A niepełnosprawna osoba może przez to czuć się o wiele gorzej. Trzeba przyznać, że bardzo fajnym pomysłem są przedszkola, szkoły, gdzie dzieci zdrowe uczą się razem z niepełnosprawnymi. Razem mają lekcje matematyki, polskiego, czy też jakiekolwiek inne zajęcia, gdzie razem mogą się uczyć. Przebywanie w jednakowym środowisku takich osób sprawia wiele fantastycznych rzeczy. Zdrowe pociechy uczą się, że dziecko niepełnosprawne nie jest nikim gorszy, że również zasługuje na naszą pomoc. A przede wszystkim, że jest równie fajne jak dzieci zdrowe, tylko że po prostu jest inne. Jest normalne, ale po prostu w sposób zupełnie inny.

Psychika dzieci niepełnosprawnych

Dzieci niepełnosprawne dzięki temu, że mogą przebywać w takim środowisku czują się akceptowane, nie są spychane na dalszy tort. A trzeba pamiętać, że takie zachowanie jest bardzo ważne dla psychiki takich małych dzieci, które już na starcie mają trudności życiowe. Jest wiele rodzajów niepełnosprawności. Czasem ktoś nie może chodzić, nie ma ręki, jest niesprawny umysłowo – to nic nie zmienia. Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami trzeba jak najbardziej akceptować pomimo wad, jakie czasem niestety ma. Co więcej, takie osoby są czasem o wiele bardziej wartościowym człowiekiem, które są normalne i w pędzie za pieniądzem zatracają siebie i swoje wartości. Nie warto odwracać się od dzieci niepełnosprawnych, które mogą dorosłych nauczyć patrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here