Ortodoncja jest niezwykle istotną dziedziną medycyny nakierowaną na dbanie o zgryz oraz zęby pacjentów, pod względem ich prawidłowego, prostego ułożenia.

Zadaniem ortodontów oraz wykorzystywanych przez nich technik leczenia jest korygowanie wzrostu uzębienia, a także różnych wad związanych z krzywizną. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie wielu poważnych problemów oraz chorób związanych z zębami. Dodatkowo skuteczne korygowanie krzywizny i innych wad, ma korzystny wpływ na szeroko pojętą estetykę uśmiechu. Profesjonalni ortodonci stosują różne metody leczenia, do grona których zaliczają się na przykład aparaty stałe.

Co warto wiedzieć o aparatach stałych?

Jeśli chodzi o aparaty stałe to stanowią one aktualnie najczęściej stosowaną metodę leczenia wad uzębienia i zgryzu u osób w każdym wieku, które posiadają zęby stałe. Aparat taki składa się ze specjalnych zamków, które są przyklejone do zębów, a także łuku, który przy pomocy gumek (ligatur) jest mocowany do zamków. Czasami stosowane są też specjalne pierścienie zakładane na przedostatnie zęby trzonowe. W zależności od leczenia i decyzji lekarza, na łuku mogą być też montowane haki, sprężyny i inne elementy.Najbardziej rzucają się w oczy zamki aparatów stałych, które znajdują się na zębach. Okazuje się, że elementy takie wykonuje się nie tylko z metalu, ale również z ceramiki w kolorze uzębienia. Dzięki temu aparat stały będzie mniej widoczny. Co więcej, istnieje możliwość tworzenia zamków z przezroczystych materiałów. Oczywiście nie ma to wpływu na skuteczność leczenia, ale na niewidoczność aparatu i ogólną estetykę uzębienia w czasie trwania procesu efektywnego prostowania zębów.Obecnie w kraju działalność prowadzi wielu ortodontów proponujących swoim pacjentom różne metody leczenia. Wielu z nich promuje oraz opisuje swoje usługi korzystając z własnych serwisów internetowych, takich jak na przykład http://wroclaw-ortodonta.pl/. Dzięki takim serwisom on-line, każdy może bez większych problemów znaleźć oferty lekarzy ortodontów dopasowane do własnych potrzeb, a czas poszukiwania nie będzie długi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here