Liposukcja laserowa – rozwiązanie problemu nadwagi?

0
2217

Nadwaga to coraz większy problem naszych czasów – z nadprogramowymi kilogramami mają coraz częściej do czynienia nie tylko dorośli, lecz także dzieci. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście przestrzeganie odpowiedniej diety oraz włączenie do swojego życia aktywności fizycznej. Niestety, nie zawsze działania te okazują się wystarczające w walce ze zbędnymi kilogramami. Czasem warto dodatkowo poddać się specjalistycznym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, które pomogą wymodelować ciało, jak również uporać się z nadmiarem skóry po odchudzaniu. Jednym z takich zabiegów jest liposukcja laserowa wykonywana przy pomocy systemu LipoLife 3G. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, kiedy w szczególności warto poddać się się zabiegowi odsysania tłuszczu!

Gdy redukcja tkanki tłuszczowej nie przynosi rezultatów…

Jak ostrzegają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, zabieg liposukcji laserowej nie może być traktowany jako alternatywa dla tradycyjnego odchudzania. To metoda, którą warto zastosować przede wszystkim w tym przypadku, gdy dieta i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jeśli udało nam się zrzucić większość zbędnej tkanki tłuszczowej na ciele, ale nadal mamy problem z jej nadmiarem w okolicy brzucha, bioder, pośladków, ramion, łydek czy nawet podbródka, liposukcja laserowa będzie doskonałym zabiegiem uzupełniającym tradycyjne odchudzanie. Liposukcja laserowa może jednak nie przynieść oczekiwanych rezultatów w przypadku bardzo dużej nadwagi czy otyłości, a także, gdy nie mamy zamiaru łączyć jej ze zdrowym stylem życia.

Wyszczuplanie ciała i ujędrnianie skóry

Liposukcja laserowa to też doskonałe rozwiązanie dla osób, które obawiają się, że przez znaczną utratę tkanki tłuszczowej, np. na brzuchu czy na ramionach, pojawi się problem z nadmiernym wiotczeniem i opadaniem skóry. Laser LipoLife 3G powoduje obkurczanie tkanek okalających i pobudza fibroblasty do wzmożonej, gwałtownej produkcji kolagenu. W efekcie tego procesu skóra silnie się obkurcza i nabiera naturalnej elastyczności w tym samym czasie, w którym ciało jest wyszczuplane. Liposukcja LipoLife 3G jest jednym z niewielu tak kompleksowych zabiegów modelowania sylwetki, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Dodatkową zaletą liposukcji laserowej jest też to, że pobrany podczas zabiegu materiał, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej, można ponownie wykorzystać przy zabiegach wypełniających, np. małe piersi lub pośladki, zmarszczki i bruzdy na twarzy.

Odsysanie tłuszczu – czy jest się czego obawiać?

Liposukcja laserowa, w odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji, jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem, dzięki czemu nie naraża pacjenta na szereg nieprzyjemnych, uciążliwych i niebezpiecznych skutków ubocznych. Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest wykonanie tylko kilku niewielkich nacięć w skórze, w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Liposukcja laserowa przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji – bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej pacjent może powrócić do domu.

Natychmiastowe efekty modelowania sylwetki

Liposukcja laserowa jest nie tylko mało inwazyjnym, lecz także wyjątkowo skutecznym zabiegiem, którego pierwsze efekty zauważymy już po zakończeniu procedury zabiegowej. Wraz z upływem czasu efekt ten będzie się pogłębiał i utrwalał, aby pacjent mógł cieszyć się wymodelowanym i ujędrnionym ciałem przez lata.

Więcej informacji na temat zabiegu liposukcji laserowej znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/lipolife-3g-kompleksowy-system-liposukcji-laserowej/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here