Komórki macierzyste – rewolucyjny sposób na zgrabną sylwetkę i młodą skórę.

0
1592

Nadmiar tkanki tłuszczowej to jeden z najpowszechniejszych problemów estetycznych. Modne diety, ćwiczenia czy tabletki o rzekomych, cudownych właściwościach. Wiele osób próbuje różnych sposobów na pozbycie się niechcianego tłuszczyku. A jeśli istnieje sposób, który sprawi, że nadmiar tkanki tłuszczowej pomoże wymodelować sylwetkę, usunąć oznaki starzenia? Niemożliwe? Poznaj wyjątkowe właściwości komórek macierzystych.

Na czym polega lipofilling?

Komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej to naturalny i skuteczny sposób na sposób na szczupłą sylwetkę i młody wygląd twarzy. Zabieg z użyciem komórek macierzystych stosowany jest w Klinice Miracki w Warszawie i cieszy się stale rosnącą popularnością. Lipofilling polega na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała w inny. Wykorzystanie własnego tłuszczu sprawia, że zabieg jest wyjątkowo bezpieczny. Zastosowanie najbardziej naturalnego wypełniacza pozwala osiągnąć spektakularne efekty modelowania sylwetki i odmłodzenia skóry twarzy. Pobrana tkanka tłuszczowa poddawana jest separacji, które pozwala uzyskać zdrowe komórki tłuszczowe. Zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach, co gwarantuje najwyższą jakość pobranej tkanki. Lipofilling należy do zabiegów o minimalnym ryzyku odrzucenia, powikłań czy alergii.

Zalety zabiegu

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest skutecznym i mało inwazyjnym zabiegiem, który pozwala osiągnąć zadowalające i długotrwałe efekty, które utrzymują się nawet kilka lat, bez konieczności powtarzania kuracji. Lipotransfer wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny i komfortowy oraz nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Zabieg skutecznie modeluje i ujędrnia brzuch, pośladki, uda, biust, a także pozwala usunąć blizny pourazowe i ujędrnić skórę twarzy. Lipofilling sprawdzi się również w przypadku utraty owalu twarzy, rozstępów, cieni pod oczami. Wykorzystanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej pozwala osiągnąć młodszy i naturalny wygląd. Lipofilling pomaga w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, usunięciu defektów sylwetki, a także modelowaniu sylwetki. Skutecznie i trwale nieestetyczne blizny oraz zwiększa elastyczność zwiotczałej skóry. Przeszczep tkanki tłuszczowej to sposób szczupłą sylwetkę i młodszy wygląd bez interwencji chirurgicznej.

Przeszczep tkanki tłuszczowej – co warto wiedzieć?

Lipofilling wykonywany jest przez lekarza, który najpierw przeprowadza szczegółowy wywiad oraz wyklucza przeciwwskazania do zabiegu czyli:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • miesiączka
  • zakrzepica
  • problemy z prawidłową krzepliwością krwi
  • infekcje
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Po wykluczeniu przeciwwskazań lekarz zleca badania niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Lipofilling wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj od kilkudziesięciu minut do dwóch godzin. Po przeszczepie tkanki tłuszczowej pacjent może wrócić do normalnej aktywności, należy jednak pamiętać o stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych takich jak: noszenie odzieży uciskowej, unikanie wzmożonego wysiłku fizycznego oraz wysokich temperatur. Po Lipofillingu mogą pojawić się zasinienia czy opuchlizna, które zazwyczaj utrzymują się kilkanaście dni.

Lipotransfer należy do najbardziej bezpiecznych zabiegów, jednak powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza, przy użyciu specjalistycznego sprzętu i przy zachowaniu odpowiednich procedur. Warto wybrać klinikę, która dba o bezpieczeństwo i komfort pacjenta podczas przeprowadzanych zabiegów.

Więcej informacji o  przeszczepie tkanki tłuszczowej znajdziesz stronie na klinikamiracki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here