Wiele przyszłych mam w momencie dowiedzenia się o ciąży zaczyna dowiadywać się jak najwięcej na temat tego, co dzieje się w ich organizmie. A dzieje się naprawdę bardzo dużo. Prawdziwa burza hormonalna i wzrastanie w łonie nowego życia to chwile niezapomniane dla każdej kobiety.

Przyszłe mamy zaczytują się w lekturach, które tłumaczą, co dzieje się z dzieckiem w kolejnych tygodniach ciąży a także sprawdzają kiedy dziecko widzi, kiedy powinno zacząć raczkować a kiedy stawiać pierwsze kroczki. To bardzo cenna wiedza, ponieważ pierwszy rok życia wypełniony jest okresami sensytywnymi, które warto wykorzystywać.

Dla przykładu, okres w którym dziecko widzi już pierwsze kształty, warto wykorzystać na pokazywanie mu książeczek kontrastowych. Zwykle czas z małym dzieckiem płynie nieubłagalnie szybko. Niestety, bardzo szybko przychodzi okres, w którym dziecko kończy roczek a wraz z roczkiem mama kończy swój urlop macierzyński.

Pojawia się wówczas pytanie, co dalej

Kiedy dziecko widziWiele kobiet decyduje się wrócić do pracy, w myśl tego, że kiedy dziecko widzi, że jego mama jest zadowolona i szczęśliwa, również ono czuje się bardzo radosne. Nie ma nic gorszego, niż smutna, zapłakana mama, która totalnie nie ma czasu dla siebie. Oczywiście, dla młodej mamy pogodzenie macierzyństwa z rozwojem zawodowym jest bardzo trudne, jednak jeśli się to uda, można mieć pewność, że dziecko otrzyma z tego dużo dobrej nauki. Kiedy dziecko widzi, że mama jest aktywna zawodowo a do tego prowadzi dom uczy się wówczas tego, że praca jest w życiu bardzo ważna i sumienność i pracowitość to cechy, które warto w sobie pielęgnować. To ciężki czas, w którym trzeba podjąć decyzję co dalej z dzieckiem – zdecydować, czy powinno ono iść do żłobka czy zdecydować się na nianię. Warto dopuścić do siebie myśl oddania maleństwa do żłobka. Takie miejsca uczą dzieci bardzo dużej samodzielności.

Kiedy dziecko widzi, że inne dzieci na przykład samodzielnie jedzą, samo czuje się zachęcone do naśladowania tych maluchów

Kiedy dziecko widzi, że inne dzieciaki potrafią same korzystać z nocnika czy toalety, bardzo prawdopodobne, że w niedługim czasie ono również nabędzie tę, wydawać by się mogło, całkiem mocno skomplikowaną umiejętność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here