Karmienie piersią często okazuje się wyzwaniem dla młodych mam. Wiele kobiet zmaga się bowiem z podrażnionymi brodawkami, a także martwi się o zapewnienie prawidłowego ssania piersi przez maluszka. Jednym z akcesoriów, które wykorzystywane są przez mamy podczas karmienia piersią, są kapturki do karmienia niemowląt. Jak działają osłonki na piersi i kiedy warto się na nie zdecydować? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Kapturki do karmienia niemowląt — czym są i jak działają?

Osłonki na pierś do karmienia to akcesoria w kształcie skrzydła motyla, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia bezpośredniego kontaktu malucha ze skórą mamy podczas karmienia — kapturek umieszczany jest na brodawce w sposób umożliwiający wprowadzenie do niego sutka, do którego dziecko ma dostęp. Wykonane są one z cienkiego, miękkiego i elastycznego silikonu, a ich konstrukcja i otwór znajdujący się na końcu kapturka zapewnia przepływ pokarmu oraz odpowiednie przyssanie się dziecka do sutka przy zapewnieniu jego odpowiedniej ochrony.

Kiedy stosować silikonowe osłonki na piersi?

Kapturki do karmienia niemowląt to akcesoria stosowane w wielu różnorodnych sytuacjach, w których karmienie naturalne bez dodatkowych akcesoriów jest trudne lub wręcz niemożliwe — osłonki na piersi, zaleca się bowiem stosować jako ostateczność i używać w sytuacjach, gdy inne metody się nie sprawdziły. Do takich sytuacji można zaliczyć:

  • występowanie u kobuety wklęsłych, płaskich lub małoelastycznych brodawek;
  • występowanie podrażnień brodawek, które powodują pęknięć lub są bolesne;
  • karmienie słabych fizycznie wcześniaków, które mogą mieć problemy z uchwyceniem piersi i prawidłowym ssaniem.

Zastosowanie w tych przypadkach kapturów do karmienia niemowląt pozwala na zapewnienie należytej ochrony przed ewentualnymi otarciami czy dalszymi podrażnieniami, a także zapewnia prawidłowe przyssanie się do piersi maluchowi, który nie wykształcił jeszcze odpowiedniej techniki ssania.

Osłonki na pierś do karmienia — dlaczego warto?

Osłonki na pierś do karmienia często okazują się nieocenioną pomocą dla młodych mam, które chcą naturalnie karmić niemowlaka. Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie szeregu korzyści, wśród których na szczególną uwagę zasługują aspekty, takie jak:

  • utrzymanie brodawki w odpowiedniej pozycji;
  • zabezpieczenie brodawki przed zbyt intensywnym wypływem mleka;
  • zapewnienie wsparcia maluszkom, które mają problem z prawidłowym ssaniem piersi;
  • zabezpieczenie podrażnionej brodawce, co pozwala na zapobieganie pogłębieniu występujących uszkodzeń i umożliwia ich regenerację.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here