Tornistry dla dziewczynki powinny być nie tylko ładne z wyglądu, ale również odpowiednio wytrzymałe. Należy je odróżniać od plecaków, które nie są tak pojemne i nie mają usztywnionego tyłu. Zaletą tornistrów jest odpowiednie przyleganie do ciała, co pozwoli łatwiej przenosić ciężkie rzeczy. Czym jeszcze powinny się wyróżniać ich wersje dla dziewczynek?

Ważne cechy tornistrów dla dziewczynek

Tornistry dla dziewczynki muszą być przede wszystkim lekkie i komfortowe w noszeniu. Nie mogą być one cięższe niż 10% wagi dziecka. Trzeba pamiętać, że sporo ważą już same książki i inne przybory szkolne. Jeśli dojdzie do tego jeszcze ciężki tornister to dziecko będzie miało trudności z dojściem do szkoły. Najlepiej, jeśli waga samego tornistra nie przekracza 1 kg. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej wytrzymałości. Zbyt lekki tornister może być wykonany z nietrwałych materiałów i zerwać się pod większym ciężarem.

Ważną cechą tornistrów dla dziewczynek powinna być również odpowiednia ilość przegródek. Dzięki nim ma się pewność, że pomieszczą się wszystkie mniejsze przedmioty i akcesoria. Dziewczynki zabierające jedzenie do szkoły mogą przez przypadek pobrudzić książki. Dobrze w takich przypadkach oddzielić je w odpowiedniej przegrodzie. Im więcej małych kieszonek, tym wygodniej dla dziecka.

Jak powinien wyglądać tornister dla dziewczynki?

Sam wygląd tornistra powinien znacznie różnić się w wersji dla dziewczynki oraz chłopca. Przede wszystkim swoimi kolorami. Tornistry dla dziewczynki mają najczęściej barwy jasne, gdzie dominuje różowy, czerwony albo biały. Czasy oczywiście się zmieniają i zdarzają się też wersje niebieskie, fioletowe lub czarne. Wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji dziewczynki. Tornistry miewają też bardzo różne motywy, które często dotyczą animacji albo książek. Najczęściej są to bajki na temat księżniczek, lalek albo zwierząt. Wybór jest naprawdę spory, dlatego warto wybrać się z dzieckiem do sklepu. Należy jednak uważać na zawyżone ceny, gdzie niektóre firmy lubią zawyżać wartość używając znanego motywu.

Sam wygląd tornistrów dla dziewczynek powinien być dodatkowo praktyczny. Nie powinien być jedynie ładny estetycznie. Chodzi tu przykładowo o różne odblaski, które zwiększą widoczność dziecka przy chodzeniu na ulicy. Kluczowe są także wcześniej wspomniane przegródki, których powinno być jak najwięcej. Należy też zwrócić uwagę na klapkę, a konkretnie na jej elastyczne odchylenie, co zwiększy komfort dziecka. Dobry tornister powinien być również odporny na plamy, gdzie przydają się materiały łatwe do ścierania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here