Większość dzieci już w wieku kilku lat rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Pierwsze dni w oddziale przedszkolnym wiążą się jednak ze sporym stresem i niepewnością. Warto stopniowo oswajać pociechę z nową sytuacją, poprzez czytanie książeczek o tematyce przedszkola i częste rozmowy.

Poszukując najlepszej placówki dla swojego malucha warto zapoznać się z opiniami i ocenami rodziców, których dziecko uczęszcza do danego obiektu. Doświadczeni rodzice chętnie dzielą się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, dzięki temu wiele cennych opinii można znaleźć na różnych forach i portalach internetowych. W taki sposób najszybciej można zdobyć rzetelne informacje na temat kadry, jakości posiłków, płatności i obowiązujących zasad.

Przedszkole w Józefowie słynie z bardzo dobrej renomy. Dla najmłodszych dzieci organizowane są tam zajęcia adaptacyjne, które bardzo maluchowi ułatwiają oswojenie się z nową rzeczywistością.
Takie zajęcia odbywają się zazwyczaj kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. W czasie spotkania dzieci bawią się w grupie z rówieśnikami, a opiekunowie otrzymują wiele informacji na temat zasad i programu pracy w przedszkolu. Maluchy podczas zajęć poznają przedszkole, szatnie i toalety.

Przedszkole malyswiat.pl na swojej stronie internetowej udostępnia wiele fotografii i podstawowych informacji. Błyskawicznie można odnaleźć tam numer telefonu do placówki a także adres mailowy. W przypadku szczegółowych pytań z dyrektorem placówki można skontaktować się telefonicznie. W specjalnej zakładce dostępne są dokumenty do pobrania, między innymi wniosek o przyjęcie do przedszkola i upoważnienie, które należy złożyć w sekretariacie przedszkola.

Przedszkole Otwock to placówka bardzo nowoczesna. Wychowawcy stosują innowacyjne metody w czasie nauczania. Jedną z takich metod z całą pewnością jest metoda Montessori. Nauka i zabawa w takiej grupie odbywa się na specjalnych zasadach. Plastikowe zabawki są zastępowane przedmiotami z naturalnych materiałów, między innymi drzewa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here