Chyba nie ma kobiety, która nie pragnęłaby wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetyczny. Zwłaszcza te, których celem jest odmłodzenie skóry i jej rewitalizacja. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia.

Czym jest karboksyterapia?

Zabieg ten polega na zastosowaniu dwutlenku węgla. Jest on stosowany także w innych zabiegach medycyny estetycznej, ponieważ niezwykle pozytywnie wpływa na regenerację skóry. Co ważne, zabieg z zastosowaniem medycznego dwutlenku węgla przynosi efekty bardzo szybko. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla pod skórę w wyznaczonym miejscu. Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom cierpiącym na cellulit, posiadającym zmarszczki i rozstępy, a także cienie pod oczami. Jest skuteczny także przy łuszczycy, a nawet zapobiega wypadaniu włosów.

Przebieg zabiegu

Zacząć należy od tego, że sam zabieg jest bezbolesny. Jedyne co czuje pacjenta to delikatne ukłucie, a następnie odczuwa rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest za pomocą bardzo cienkiej igły. Dlatego też nie jest potrzebne jakiekolwiek znieczulenie. Zabieg karboksyterapii trwa bardzo krótko, zwykle jedynie kilka minut. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy może się temu zabiegowi poddać. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące. Do przeciwwskazań zaliczyć można także cukrzycę, niewydolność nerek, chorobę płuc, a także różne choroby skóry.

Problemy z żylakami

Karboksyterapia nie poradzi sobie jednak ze wszystkimi problemami. Przykładem mogą być żylaki. To lepszym rozwiązaniem będzie skleroterapia. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu żylaków specjalistycznym lekiem obfitującym. Celem zabiegu jest usunięcie żylaków. Jest to zabieg bezbolesny i trwa kilkanaście minut. Trzeba jednak pamiętać, aby po zabiegu przez około miesiąc nie zażywać gorących kąpieli, ani nie wystawiać nóg na działanie promieni słonecznych. Innym sposobem na poradzenie sobie z problemem żylaków jest laserowe usuwanie żylaków. Zabieg polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły specjalnego cewnika, którego zakończenie emituje światło lasera. Celem zabiegu jest obkurczenie, a następnie zamknięcie niewydolnej żyły. Dzięki temu żylaki zmniejszają się. Sam zabieg trwa około godziny, a pacjent od razu może wrócić do normalnego funkcjonowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here