Oferta polskich gabinetów medycyny estetycznej od lat systematycznie się rozszerza. Wynika to z rosnącego zainteresowania tego typu usługami oraz coraz większego zróżnicowania grupy odbiorców. Poniżej krótki przegląd tego, jak wygląda dzisiaj medycyna estetyczna w Krakowie, Warszawie i innych polskich miastach. Z których zabiegów Polacy korzystają najchętniej? Poniższy artykuł powstał w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród kilkuset specjalistów medycyny estetycznej, wykonujących czynności zawodowe na terenie całego kraju.

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa

Podobnie jak w innych częściach Świata, również w Polsce zdecydowanie najpopularniejsze są zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej, zwanej też botoksem. Razem stanowią one ponad połowę wszystkich wykonywanych w Polsce zabiegów medycyny estetycznej. Zastosowanie obu substancji jest szerokie, jednak zdecydowanie najczęściej służą one wypełnianiu, ujędrnianiu, a także wygładzaniu skóry twarzy w takich obszarach, jak:

  • czoło
  • okolice oczu
  • ust

Estetyka ciała – popularne zabiegi

Co prawda wielu pojęcie medycyny estetycznej kojarzy się z zabiegami wykonywanymi na twarzy, specjaliści mają do zaoferowania znacznie więcej. Dzisiaj wykonuje się zabiegi upiększające całego ciała – od szyi, dekoltu i dłoni, aż po miejsca intymne, uda czy łydki. Jak wskazują wyniki przywoływanej już wcześniej ankiety, w obszarze zabiegów wykonywanych poza twarzą zdecydowanie dominuje mezoterapia, która ogółem stanowi trzeci najczęściej wykonywany zabieg medycyny estetycznej (zaraz za wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego i botoksu).

Mezoterapia to wszechstronny zabieg, umożliwiający wykorzystanie różnorodnych substancji o odmiennych właściwościach. Kolejne miejsca pod względem częstotliwości wykonywania w gabinetach medycyny estetycznej w Krakowie czy Warszawie zajmują zabiegi laserowe, których zastosowanie również jest niezwykle szerokie. Przeprowadza się je w celu ogólnej poprawy estetyki i zdrowia skóry, jak i do przeprowadzania epilacji, umożliwiającej pozbycie się owłosienia. Według informacji podanych przez ankietowanych, klientki gabinetów najchętniej poddają się zabiegom  dotyczącym poprawy estetyki takich obszarów ciała, jak:

  • szyja
  • dekolt
  • brzuch
  • dłonie
  • uda

Osobną grupę stanowią zabiegi, które służą tak zwanemu konturowaniu ciała. Mowa tutaj o zmianie kształtów pośladków, czy piersi. Wbrew powszechnemu przekonaniu zabiegi te przeprowadzane są relatywnie rzadko, choć ich popularność regularnie rośnie. Ponadto, fachowcy wskazują, iż w najbliższych latach klientki oraz klienci będą korzystali z nich coraz chętniej.

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Medyczne SUPERMED

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here